Lietuvoje

2018.04.21 23:40

Vyko akcija „Darom“: surinktas šiukšles žadama išvežti per 2 dienas

BNS2018.04.21 23:40

Tūkstančiai žmonių šeštadienį tvarkė viešąsias erdves, miškus, namų  aplinką, upes ir ežerus ir jų pakrantes – šalyje 11 kartą surengta aplinkosaugos akcija „Darom“. Pasak organizatorių, augant žmonių sąmoningumui, kasmet atliekų surenkama vis mažiau, o į talką susirenka vis daugiau gyventojų.

Pasak šių metų akcijos vadovės Austės Juozapaitytės, surinktos šiukšlės bus išvežtos per keletą artimiausių dienų.

„Išvežimas vyks per porą dienų, priklauso nuo savivaldybių komunalinių atliekų išvežimo įmonių, kai kur išveža rytoj, kai kur išveža pirmadienį. Tiesiog tie maišai turi būti ten, kur yra numatytos tvarkymosi vietos“, – BNS sakė A. Juozapaitytė.

Ji sakė, kad dar nėra suskaičiuota, kiek žmonių prisijungė prie šių metų akcijos ir kiek jie surinko šiukšlių.

„Dar tikslių rezultatų neturime, bet tvarkymosi vietų yra apie 3 tūkst., kiekvienoje iš jų dešimtys, o kai kur ir šimtas, ir pusantro žmonių, tai tikimės, kad apie 200 tūkst. žmonių prisijungė šiemet“, – teigė A. Juozapaitytė.

Anot jos, tarp netikėtų šių metų radinių – didelis kiekis batų.

„Šiemet buvo netikėta rasti daug besimėtančių batų miesto centre, Vilniuje“, – sakė viena iš akcijos rengėjų.

Aplinką šeštadienį Vilniaus rajone tvarkęs premjeras Saulius Skvernelis sako, kad gamtą gražinti reikia ne tik per akcijas.

„Kasdien vienaip ar kitaip mes veikiame aplinką, todėl turime būti už ją atsakingi. Saugoti ir gražinti gamtą reikia ne tik kartą metuose, bet kiekvieną dieną. Ši akcija prasminga tuo, kad sutelkia žmones ir tai primena“, – vyriausybės spaudos tarnybos šeštadienį išplatintame pranešime cituojamas S. Skvernelis.

Tuo metu talkoje Kauno rajone šeštadienį dalyvavęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis džiaugiasi, kad žmonių sąmoningumas auga, ir tikisi, jog jis ir toliau didės.

„Esu šio judėjimo dalis jau dešimt metų. Jausdavausi vienišas aplinkos rūpesčiuose, o dabar žinau, kad mūsų daug ir labai tuo džiaugiuosi. Tikiuosi, kad kuo toliau, tuo mažiau reikės skatinti dalyvauti šioje akcijoje – visi būsime sąmoningi“, – pranešime spaudai sako Seimo pirmininkas.

Akcija „Darom“ Lietuvoje vyksta vienuoliktą kartą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt