Lietuvoje

2018.03.06 20:12

Priekabiavimu apkaltintas M. Majauskas nesvarsto trauktis iš Seimo

BNS, ELTA 2018.03.06 20:12

Nederamu seksualiniu elgesiu apkaltintas konservatorius Mykolas Majauskas sako kol kas nesvarstantis galimybės atsistatydinti iš Seimo. Seimo Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis dėl M. Majausko ketina kreiptis į prokuratūrą

„Taisyklės visiems vienodos – ar partiečiams, ar svetimiems. Mykolo Majausko narystė partijoje sustabdyta. Aš kreipiuosi į prokuratūrą, prašydamas pradėti tyrimą“, – teigia G. Landsbergis.

M. Majauskas kol kas nesvarsto trauktis iš Seimo.

„Kol kas tokio dalyko (trauktis iš Seimo – BNS) nesvarsčiau, vertinu rinkėjų išreikštą pasitikėjimą, darbus, kuriuos dariau iki šiol, ketinu tęsti. Taip lengvai rinkėjų pasitikėjimu nesišvaistysiu“, – BNS sakė politikas.

M. Majauskas antradienį išplatintu pranešimu spaudai informavo stabdantis narystę Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) partijoje, „kol bus išsklaidytos visos abejonės“. Jis taip pat ketina pasitraukti iš Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininko pareigų.

Tačiau politikas susilaiko nuo platesnių komentarų apie jam mestus kaltinimus.

„Tikrai tokio dalyko nebuvo. Ir aš nenoriu spekuliuoti, kodėl tokia informacija atsirado, nes bet koks mano vertinimas galėtų sustabdyti kitas moteris prabilti apie savo išgyvenimus. Aš tikrai nenoriu to daryti, nes aš visuomet skatinau moteris kalbėti“, – BNS sakė M. Majauskas.

Pranešime jis teigė visuomet stengęsis vadovautis aukščiausiais standartais, to reikalaujantis iš savęs ir aplinkinių.

„(...) Noriu pabrėžti, kad kiekvienas šauksmas turi būti išklausytas ir vertinamas labai rimtai. Tai yra geriausia prevencijos priemonė, kad smurtas nebūtų natūralizuojamas ir jo mūsų aplinkoje mažėtų“, – teigia M. Majauskas.

Mergina, kurios tapatybė neskelbiama, televizijai „Info TV“ pasakojo su M. Majausku susipažinusi daugiau nei prieš penketą metų, jam einant tuometinio premjero Andriaus Kubiliaus patarėjo finansų klausimais pareigas. Pasak merginos, ji tuomet jau buvo pilnametė.

Mergina pasakojo, kad su M. Majausku susitiko kavinėje, jis buvo išgėręs, tuomet su juo nuėjo į jo butą Vokiečių gatvėje. Ji teigė, kad politikas ją apsikabino per liemenį, ėmė bučiuoti kaklą, ją nurenginėti, sakyti, kad jos trokšta, tačiau jai išsigandus, atsitraukė. Pašnekovė liudijo žinanti dar bent kelias merginas, kurių bejėgiškumu M. Majauskas esą bandė pasinaudoti.

Tai jau antras Seimo narys, kaltinamas nederamu seksualiniu elgesiu – iš pareigų po pradėto apkaltos proceso sausį atsistatydino Kęstutis Pūkas, tirti jo bylą dėl seksualinio priekabiavimo prokurorai ketina baigti šią savaitę.

Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose visame pasaulyje kilus judėjimui #metoo, kai moterys prisipažįsta patyrusios seksualinį priekabiavimą ar išnaudojimą, kaltinimų Lietuvoje sulaukė Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro vadovas Linas Marijus Zaikauskas, kino režisierius Šarūnas Bartas, teatro režisierius Jonas Vaitkus, buvę VDA dėstytojai Jonas Gasiūnas, Arvydas Liepuonius, Gintautas Trimakas.