Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.01 11:28

Nuo sausio 1 d. – nauja alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.01.01 11:28

Nuo sausio 1 d. keičiasi alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka. Svaigieji gėrimai parduodami asmenims nuo 20 metų, draudžiama bet kokia alkoholio reklama ir trumpinamas svaigiųjų gėrimų pardavimo laikas.

Alkoholis parduotuvėse nuo šiol parduodamas nuo 10 iki 20, o sekmadieniais – iki 15 val. Kitu metu kavinėse ir baruose galima įsigyti tik pilstomų gėrimų, o už alkoholio išsinešimą pirkėjams bus skiriamos baudos. Specialistai tikisi, kad dėl to sumažės viešojo maitinimo veiklą imituojančių parduotuvių.

Nuo šiol draudžiama svaigiuosius gėrimus vartoti salėse per sporto varžybas, savivaldybės gali uždrausti parduoti alkoholį masiniuose renginiuose.

Nuo sausio 1d. taip pat draudžiama alkoholio reklama ir jis parduodamas asmenims ne jaunesniems kaip 20 metų. Narkotikų, Tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovo Jurgio Kazlausko teigimu, vartotojams pateikiama informacija apie alkoholinius gėrimus nebus laikoma reklama. Savo ruožtu prekybininkai alkoholinių gėrimų pardavimo asmenims nuo 20 m. pokytį laiko rimčiausiu išbandymu ir nerimauja, kad tai pardavėjams gali sukelti sunkumų nustatant pirkėjų amžių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi