Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.16 15:01

Seimas priėmė Magnickio įstatymą: į sąrašą siūlo įtraukti 44 asmenis

Seimui priėmus Magnickio įstatymą konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis ragina į sąrašą asmenų, kuriems yra draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, įtraukti 44 asmenis.

„Tai yra Rusijos tarnybų, ministerijų pareigūnai, kurie yra žinoma, kad prisidėjo prie advokato Sergejaus Magnickio nužudymo kalėjime. Nė vienas iš jų nėra nubaustas Rusijoje, nemaža dalis yra apdovanoti Rusijoje. Tai yra sąrašas, kuris galioja ir Jungtinėse Valstijose ir kitose valstybėse, kurios yra priėmusios Magnickio įstatymus“, – sakė G. Landsbergis.

Savo siūlomoje rezoliucijoje konservatorių lyderis pažymi, kad Seimo priimti Lietuvos Respublikos įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimai yra svarbus žingsnis, užtikrinantis, kad į Lietuvos Respublikos teritoriją atvykti būtų draudžiama užsieniečiams, įvykdžiusiems stambaus masto nusikaltimus žmogaus teisių, korupcijos ir pinigų plovimo srityse, ir prisidedantis prie Lietuvos nacionalinio saugumo stiprinimo.

Jis akcentuoja, jog šis procesas bus užbaigtas tik tada, kai bus priimti teisės aktai, užkertantys kelią tokiems asmenims Lietuvoje ir per Lietuvą įsigyti turtą bei laikyti nusikalstamu būdu įgytas lėšas ir užtikrinantys jų įšaldymą, kviečia vyriausybę artimiausiu metu Seimui pateikti atitinkamų teisės aktų pasiūlymus.

G. Landsbergis tikisi, kad už šių įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties nuostatų įgyvendinimą atsakingi Užsienio reikalų ministras ir Vidaus reikalų ministras nedelsiant imsis veiksmų, reikalingų jas įgyvendinti bei inicijuos atitinkamas konsultacijas su Magnickio teisės aktus priėmusiomis šalimis.

Parlamentaras kreipiasi į kitų Europos Sąjungos ir NATO valstybių nacionalinius parlamentus, ragindamas priimti Magnickio teisės aktus, taip stiprinant bendrą teisingumo, atsakomybės ir skaidrumo erdvę, remia iniciatyvą ES lygiu priimti tikslines „Magnitskio“ sankcijas ir ragina vyriausybę šį klausimą kelti atitinkamuose ES Tarybos formatuose.

Jis kviečia Europos Sąjungos Vyriausiąją įgaliotinę Fredericą Mogherini, Europos Komisiją bei Europos Tarybą įsiklausyti į Europos Parlamento raginimus priimti Magnickio“ sankcijas ES lygiu ir artimiausiu metu pradėti visapusiškas diskusijas dėl atitinkamo ES teisės akto.

Magnickio įstatymą be Lietuvos turi JAV, Estija ir Kanada.

Įstatymą, pavadintą Sergejaus Magnickio vardu, 2012 metais priėmė Jungtinės Amerikos Valstijos, su žmogaus teisių pažeidimais susijusiems Rusijos pareigūnams pritaikydamos sankcijas. JAV uždraudė išduoti jiems vizas ir įšaldė aktyvus, sąraše šiuo metu per 40 pavardžių.

Lietuvos Seimas ketvirtadienį priėmė vadinamąjį Magnickio įstatymą – pagal jį į šalį bus uždrausta atvykti užsieniečiams, susijusiems su stambaus masto korupcija, pinigų plovimu ar žmogaus teisių pažeidimais.

Už projektą vienbalsiai balsavo 91 Seimo narys, skelbia naujienų agentūra BNS.

Rusijos teisėsauga, užuot tyrusi advokato S. Magnickio atskleistą nusikalstamą schemą, pateikė jam falsifikuotus kaltinimus, jis buvo suimtas ir mirė kalėjime 2009 metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi