Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.03 12:38

A. Dombrovskis: Lietuvai reikia gerinti mokesčių surinkimą

Už eurą ir finansinį stabilumą atsakingas Europos Komisijos (EK) vicepirmininkas Valdis Dombrovskis pareiškė, kad ateityje didėjant valstybės išlaidoms, Lietuvai reikia atsisakyti kai kurių pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų, gerinti PVM ir gyventojų pajamų mokesčio surinkimą. Kartu jis pabrėžė, kad Lietuva yra padariusi didelę pažangą, įgyvendindama ankstesnes ES rekomendacijas.

„Dauguma Europos Sąjungos valstybių narių pasiekė šiokio arba riboto progreso, o Lietuva atrodo gan gerai Europos Sąjungos valstybių narių fone, kalbant apie reformų įgyvendinimą, bet bendras kontekstas nerodo labai didelės pažangos“, - tarptautinėje konferencijoje Vilniuje penktadienį pareiškė V. Dombrovskis, atsakingas už eurą ir socialinį dialogą, finansinį stabilumą, finansines paslaugas ir kapitalo rinkų sąjungą.

Pasak A. Dombrovskio, pajamų nelygumas Lietuvoje yra vienas didžiausių ES – juos sumažinti padėtų efektyvesnė mokesčių lengvatų sistema.

„Tikimės, kad naujoji vyriausybė atsižvelgs į mūsų rekomendacijas“, – teigė A. Dombrovskis. Pasak jo, naujas rekomendacijas Lietuvai EK paskelbs gegužę.

EK vicepirmininkas taip pat pabrėžė, kad Lietuva turi geriau rinkti mokesčius – ypač PVM ir GPM.

„Turi gerėti (mokesčių surinkimas – BNS), nes Lietuva vis daugiau išleis pinigų per ateinančius dešimtmečius dėl visuomenės senėjimo,“ – teigė A. Dombrovskis.

Jis siūlė „kuo geriau“ išnaudoti viešąsias investicijas – tiek panaudojant ES, tiek valstybės nuosavas lėšas. 

Girdamas Lietuvos pažangą, įgyvendinant ankstesnes ES rekomendacijas, jis teigė, kad vyriausybė sumažino mokesčius mažas pajamas gaunantiems gyventojams, pasiekta pažanga didinant inovacijas ir produktyvumą, gerinant žmonių įgūdžius. A. Dombrovskis taip pat gyrė Lietuvos bandymą naudoti alternatyvius finansinius instrumentus. 

Anot jo, spręsdamos vietos iššūkius, Europos Sąjungos (ES) valstybės turi atsižvelgti ir į ES prioritetus, ypač į euro zonos situaciją.

„Spręsdami ekonominius ir socialinius iššūkius, kurie būdingi kiekvienai valstybei narei atskirai, turime atsižvelgti ir į Europos Sąjungos prioritetus, į euro zonos situaciją, ir labai svarbu, kad tuos prioritetus valstybės narės integruotų į savo metinius planus“, – konferencijoje kalbėjo eurokomisaras.

Su prezidente aptarė ir „Brexit“

Per susitikimą su prezidente Dalia Grybauskaite aptarta, kaip Lietuva įgyvendino pernai Europos Komisijos pateiktas ekonomines rekomendacijas, taip pat apžvelgti Europos Komisijos pristatyti ES ateities scenarijai, pasirengimas „Brexit“ deryboms.

Susitikime kalbėta apie tai, kad Lietuvai būtina neatidėliojant įgyvendinti struktūrines reformas ir darbo rinkos, švietimo, socialinės bei sveikatos apsaugos srityse. Pasak prezidentės, Europos Komisijos rekomendacijos yra naudingos, siekiant, kad augančios ekonomikos rezultatus pajustų kiekvienas Lietuvos žmogus.

Susitikime atkreiptas dėmesys, kad nepakankama pažanga mokslo ir inovacijų srityje, prasta švietimo kokybė, įgūdžių stoka tampa vis rimtesne kliūtimi ekonomikos augimui. Šalies vadovės iniciatyva pernai Seime patvirtintos Mokslo ir inovacijų politikos kaitos gairės, kuriose numatoma, kaip kurti veiksmingą švietimo sistemą, skatinti spartesnę mokslo pažangą, inovacijų kūrimą ir diegimą viešajame bei verslo sektoriuje. Šią prezidentės iniciatyvą palankiai vertina ir Europos Komisija, kaip vieną iš svarbiausių veiksmų reformuojant inovacijų politiką.

Su Europos Komisijos vicepirmininku D. Grybauskaitė aptarė ir ES ateities scenarijus. Prezidentės teigimu, Komisijos pristatyti scenarijai skatina rimtai susimąstyti dėl Bendrijos ateities ir būtinų reformų.

M. Sinkevičius diskutavo apie numatomas struktūrines reformas

Penktadienį su V. Dombrovskiu susitiko ir ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius. Jis kartu su Seimo Ekonomikos komiteto pirmininku Virginijumi Sinkevičiumi, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja Rasa Budbergyte, Švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Projektas: sėkminga Lietuva“, kur diskutavo apie Lietuvos pažangą ir numatomas struktūrines reformas.

Pasak ūkio ministro M. Sinkevičiaus, siekdama šalyje padidinti produktyvumą, Ūkio ministerija yra numačiusi prioritetinius darbus inovacijų, tiesioginių užsienio investicijų ir žmogiškųjų išteklių srityse.

„Skatindama inovacijas Ūkio ministerija įgyvendins platų spektrą Europos Sąjungos (ES) paramos priemonių, skirtų moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai (MTEP) bei privačioms investicijoms skatinti. Numatoma, kad, per įvairias ES investicijų priemones investavus 326 mln. eurų, bus pritraukta 260 mln. eurų privačių investicijų“, – sakė ūkio ministras M. Sinkevičius.

M. Sinkevičius taip pat sakė, kad bus siekiama gerinti mokslo, technologijų ir inovacijų viešojo valdymo sistemą, užtikrinti politinį vientisumą ir veiksmingą institucijų bendradarbiavimą. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi