Lietuvoje

2021.09.30 20:32

Vienus išgąsdino, kitus suerzino: karių pratybų šūvių aidai klaipėdiečių langus drebino iki vėlumos

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.09.30 20:32

Netoli uostamiesčio esančiame Kairių poligone vykstančios karių pratybos užkliuvo klaipėdiečiams. Panašu, jog kariškių informacija apie numatytus veiksmus pasiekė ne visus gyventojus, tad šiomis dienomis aidintys šūviai kai kuriems žmonėms sukėlė nerimo ir nejaukumo jausmą. Socialiniuose tinkluose netruko ir besipiktinančių tuo, jog langus drebinantys šūviai aidėjo iki maždaug 22 val. vakaro.

Trečiadienį daliai uostamiesčio gyventojų klausimų sukėlė aiškiai girdimi šūviai. Apie tai, kad vyksta, kaip įprasta, žmonės vieni kitų suskubo klausinėti socialiniuose tinkluose.

Informacija pasiekė ne visus – klaipėdiečiai sunerimo dėl vėlyvų pratybų Kairių poligone

Garsesnius ar tylesnius šūvius tvirtino girdintys įvairių miesto dalių gyventojai. Garsiausiai šūviai aidėjo pietinėje miesto dalyje, kuri yra arčiausiai Kairių poligono, kai kurie gyventojai dieną pasakojo matę net ir šūvių tiradas palydėjusių dūmų debesų.

„Pirma mintis, kuri šovė man į galvą – poligone naikina sprogmenis, nes tokių atvejų yra buvę. Bet vėliau šią mintį atmečiau, nes sprogimai buvo tiesiog per dažni. Per šūvių serijas drebėjo mano namo langai“, – pasakojo klaipėdietis Saulius.

Tiek LRT.lt skaitytojui Sauliui, tiek apie klausimų sukėlusį reiškinį diskutavusiems internautams nepasitenkinimą kėlė ir tai, jog šūviai aidėjo ne tik dieną, bet ir iki, kaip teigiama, maždaug 22 val.

Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ viešųjų ryšių vyresnysis karininkas vyr. ltn. Šarūnas Zakarka teigė, kad Kairių poligone vyksta NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės šaudymai iš 155 mm haubicų.

Taigi, nenuostabu, kad šūvius klaipėdiečiai galėjo girdėti.

Pašnekovas patikino, kad informacija apie planuojamas pratybas buvo platinama vietinėje žiniasklaidoje, apie šaudymus buvo informuotos ir savivaldybės.

Tiesa, Klaipėdos savivaldybė ketviradienį socialiniame tinkle „Facebook“ skelbia apie pratybas nieko nežinojusi.

Šaudymai vyks iki spalio 1 d. Dar šį vakarą, tikėtina, klaipėdiečiai girdės aidinčius šūvius. Pasak Š. Zakarkos, ketvirtadienį šaudymai numatomi iki 21 val., o penktadienį – iki 16 val.

„Pratybos dažnai nevyksta, bet kai vyksta, mes visą laiką stengiamės informuoti – tiek per žiniasklaidą, tiek per savivaldybes. Bet žinoma, kai žmonės gyvena netoli poligono, turėtų suprasti, kad kartais vyksta pratybos ir mes treniruojamės kuo realesnėmis sąlygomis – ir tamsiu paros metu kariai turi treniruotis, todėl ir užtruko, kad iki 21 val. buvo šaudoma“, – aiškino Š. Zakarka.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt