Lietuvoje

2021.09.16 09:45

Ingridos Šimonytės patarėju pradėjo dirbti buvęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas

atnaujinta 10.50
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.09.16 09:45

Buvęs Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pradėjo dirbti premjerės Ingridos Šimonytės komandoje. V. Vasiliauskas ministrei pirmininkei patarinės valstybės tarnybos klausimais.

V. Vasiliausko pavardė atsirado Vyriausybės interneto puslapyje, prie kitų I. Šimonytės patarėjų. Žinią patvirtino pati premjerė Ingrida Šimonytė.

Portalas LRT.lt primena, kad V. Vasiliauskas pavasarį baigė darbą Lietuvos banko valdyboje. Joje jis dirbo dešimtmetį.

Šimonytė neatmeta, kad prastėjanti COVID-19 situacija gali lemti naujus ribojimus, bet tikina norinti jų išvengti

Premjerė: V. Vasiliauskas pakviestas man padėti

Premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį Seime žurnalistams patvirtino, kad V. Vasiliauskas darbą jos komandoje pradėjo šią savaitę. Ministrė pirmininkė kalbėjo, kad V. Vasiliausko pagalbos tikisi valstybės tarnybos klausimais.

„Visų pirma vadovų ir aukštesnio rango vadovų pritraukimo į valstybės tarnybą ir, atitinkamai, motyvavimo, darbo apmokėjimo ir kitais klausimais“, – sakė I. Šimonytė.

Premjerė teigė, kad Vyriausybė ketina šį rudenį pateikti Seimui pasiūlymus dėl šių klausimų sprendimo.

„Matome ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) pavyzdžiu ir kitų institucijų pavyzdžiu, kad yra daug institucijų, kurios yra be galvos ir jos yra be galvos ne todėl, kad ten kas nors kam nors saugo vietą, o todėl, kad valstybės tarnybai yra vis sunkiau ir sunkiau prisitraukti kompetentingų vadovų, kurie galėtų tinkamai organizuoti institucijų darbą.

Tai yra labai svarbi problema, esu apie tai ne kartą kalbėjusi. Esame nusiteikę ta tema pateikti Seimui pasiūlymų svarstyti, kaip galima būtų sukurti bent jau palyginamas sąlygas su privačiu verslu, o ypatingai su valstybės valdomomis įmonėmis. Ir V. Vasiliauskas yra pakviestas man padėti“, – komentavo ministrė pirmininkė.

Anksčiau buvo paskelbta, kad aštuoni Šiaurės ir Baltijos šalių centriniai bankai patvirtino bendrą sprendimą deleguoti Vitą Vasiliauską atstovauti regionui Tarptautinio valiutos fondo (TVF) valdyboje. Pradėjęs eiti TVF vykdančiojo direktoriaus pareigas V. Vasiliauskas taps pirmuoju Baltijos šalių atstovu TVF vykdančiojoje valdyboje.

Šiaurės ir Baltijos šalių grupę sudaro aštuonios regiono valstybės: Švedija, Danija, Suomija, Islandija, Norvegija, Estija, Latvija, Lietuva. Vykdantysis direktorius į šias pareigas skiriamas trejų metų kadencijai.

V. Vasiliauskas darbą TVF vykdančiojo direktoriaus pozicijoje pradės 2023 m. sausio mėn. pasibaigus Suomijos atstovo Mika Pösö kadencijai.

48-erių metų teisininko išsilavinimą turintis V. Vasiliauskas 2011–2021 metais ėjo Lietuvos banko valdybos pirmininko pareigas, paskutiniu metu buvo Europos centrinio banko valdančiosios tarybos narys.

V. Vasiliauskas yra dirbęs Finansų ministerijoje, Lietuvai rengiantis narystei Europos Sąjungoje (ES) buvo atsakingas už Lietuvos ir ES teisės aktų suderinimą, dirbo Valstybinėje mokesčių inspekcijoje. Teisininkas, finansų teisės ekspertas ir socialinių mokslų daktaras V. Vasiliauskas, dirbdamas advokatu, buvo pripažintas vienu geriausių finansų srities ekspertų, yra paskelbęs nemažai mokslinių straipsnių ir publikacijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt