Lietuvoje

2021.08.10 20:16

Baltarusija apgaudinėja dėl Lietuvos veiksmų: kaip buvo sukurta melagiena apie neva nėščią pasieniečių nuskriaustą moterį?

LRT.lt2021.08.10 20:16

Baltarusijos valstybinis pasienio komitetas išplatino vaizdo įrašą, kuriame matoma Lietuvos pasieniečių esą į pasienį atgabenama nėščia moteris, jai Baltarusijos pareigūnai neva turėjo suteikti medicininę pagalbą. Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), atsakydama į žinutę, išplatino vaizdo įrašą, kuriame – kita įvykių versija.

„Užsienietis iš šios [migrantų] grupės vaizdo įraše užfiksavo akivaizdų Lietuvos pasienio atstovų veiksmą, prieštaraujantį visiems įstatymams ir žmogaus vertybėms. Filmuotoje medžiagoje aiškiai matyti, kaip Lietuvos pasieniečiai iš Lietuvos pusės į pasienio liniją perkelia nesąmoningą nėščią moterį ir palieka ten. Tai ne kas kita, o sąmoningas žmogaus palikimas pavojuje be galimybės gauti reikiamą medicinos priežiūrą“, – teigiama įraše.

Baltarusijos atstovai taip pat tikina, kad būtent jų pareigūnai „vietoje suteikė pirmąją pagalbą“.

„Užsienietė sunkios būklės buvo nuvežta į Postavy centrinę ligoninę. Jos būklė vertinama kaip sunki, be to, būdingi išsekimo požymiai“, – tvirtinama pranešime.

VSAT Komunikacijos skyriaus vedėjo Roko Pukinsko teigimu, vaizdo įraše išties matomi Lietuvos pareigūnai, atnešantys moterį.

„Jie atneša moterį, kuri simuliuoja apalpimą“, – LRT.lt sakė jis. Anot R. Pukinsko, kad moteris simuliuoja, Lietuvos pasieniečiai žinojo iš anksto, yra ir vaizdo įrašas, rodantis, jog anksčiau ta pati moteris jautėsi gerai.

R. Pukinskas sako, kad Lietuvos pareigūnai nesiėmė spręsti, ar moteris nėščia, kaip tvirtina Baltarusija.

Svarbiausia, anot VSAT, yra tai, kad Baltarusijos pusė tvirtina, neva moteriai iškart buvo suteikta pirmoji pagalba, ji nuvežta į ligoninę. Tuo metu VSAT vaizdo įrašai rodo, kad prie pasienyje esančių migrantų niekas nepriėjo, jie patys patraukė į Baltarusijos gilumą.

„Iš toliau matyti, kad moteris pamatė, jog visi migrantai jau yra Baltarusijoje, ir atsistojo, nuėjo“, – sako R. Pukinskas.

Jis atkreipia dėmesį, kad Baltarusijos režimas, kaltinamas tyčiniu migrantų pervedimu per Europos Sąjungos išorinę sieną, išnaudoja pačius migrantus, šiuo atveju Baltarusija pasinaudojo vieno iš moters bendražygių darytu vaizdo įrašu.

„Štai taip kuriamos melagienos. Baltarusijos valstybinis pasienio komitetas šiandien, antradienį, skelbia apie jų pačių sulaikytą migrantų grupę, prieš kurią panaudoti „žmogiškoms vertybėms prieštaraujantys veiksmai“ – neva Lietuvos pasieniečiai nešė sąmonės netekusią besilaukiančią moterį.

Tačiau mūsų kaimynai, atrodo, pamiršo, kad įvykius pasienyje mes fiksuojame ne tik išmaniaisiais įrenginiais, bet ir stacionariomis vaizdo kameromis.

Štai taip apalpimą simuliavusi moteris staiga atsistoja, apsirengia ir patraukia į Baltarusijos pusę. Beje, įvykis fiksuotas pirmadienį, o ne šiandien, kaip skelbia melagienas kuriantys Baltarusijos pareigūnai“, – antradienį feisbuke apie incidentą pranešė VSAT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt