Lietuvoje

2021.06.03 07:38

Nuo koronaviruso Lietuvoje pasiskiepijo 2,5 tūkst. jaunuolių iki 18 metų

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.06.03 07:38

Nuo savaitės pradžios pasiskiepyti spėjo 2,5 tūkst. jaunuolių, priklausančių 16-17 m. amžiaus grupei, LRT RADIJUI sakė sveikatos apsaugos ministro patarėja Justina Aleksaitė.


„Registraciją nuo 16-os metų atidarėme tik šios savaitės pradžioje, pirmadienį, ir žiūrint į imunizacijos skaičius, jų yra apie vos 50 tūkst. ir vakcinuota šiuo metu yra 2,5 tūkst. Iš to galime matyti, jog aktyvumas yra dar pakankamai nedidelis“, – laidoje „Ryto garsai“ kalbėjo patarėja.

Ji priminė, kad paaugliams nuo 16-os metų tėvų sutikimas dėl skiepijimo nebūtinas, tačiau norint registruotis skiepui internetu, reikalinga internetinė bankininkystė, tad registruoti gali tik kitas asmuo. Kitas galimas registracijos būdas – telefonu 1808.

„Vaikai, paaugliai patys gali priimti sprendimą – nuo 16-os metų jie nusprendžia, ar nori vakcinuotis ir tai įteisinta teisės aktais. Pagal Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymą dėl medicininių intervencijų ir visų procedūrų 16-metis sprendimą gali priimti pats“, – sakė J. Aleksaitė.

Birželį planuojama pradėti ir 12-15 metų vaikų skiepijimą, šiuo atveju tėvų vaidmuo yra pagrindinis.

„Jaunesni nei 16-os asmenys patys sprendimo priimti negali, turės būti tėvų ar kitų atstovų sutikimas. Į vakcinavimo centrą su tėvais ar globėjais jie turės atvykti privalomai“, – pridūrė sveikatos apsaugos ministro patarėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI