Lietuvoje

2016.05.08 22:51

Į kačių kavinę Vilniuje įleidžiami ne visi

LRT TELEVIZIJOS laida „Mūsų gyvūnai“, LRT.lt2016.05.08 22:51

Kačių kavinė Vilniuje — tai vieta, į kurią užsuka žmonės, kuriems malonu pabūti tarp vaikštinėjančių, murkiančių, žaidžiančių ar tiesiog drybsančių kačių. Tiesa, kavinėje galioja amžiaus cenzas – tad į ją įleidžiami ne visi lankytojai.

„Daug kas ateina po darbų atsikratyti streso. Katės yra meilumo įsikūnijimas ir žmonės labai patinka“, – sako vienas iš kačių kavinės įkūrėjų Tautvydas Bitininkas.

Kaip pasakoja kitas kavinės įkūrėjas Romas Žvirblis, kiekviena katė turi charakterį.

„Vienoms patinka, kad jas ima ant rankų, glosto. Bet, kaip ir žmogui, nuo nuotaikos priklauso. Būna dienų, kai geriau nejudinti.  

Yra kurčia katytė Nika – ji labai žaisminga, ypatingai aktyvi, bet jos ant rankų daugiau kaip pusę minutės niekas nėra išlaikęs. Ji spurda, jai nereikia švelnumo, jai reikia žaisti“, – pasakoja R. Žvirblis.

Visos katės yra iš prieglaudos. Jas atrenkant, anot T. Bitininko, vadovaujamasi  trimis pagrindiniais kriterijais – kad katinai eitų prie žmonių, būtų meilūs, kad nesipeštų tarpusavyje ir kad būtų sveiki.  

„Po to, kai išsirenkame, dar būna ilgas kelias – „nublusinimai“, „nukirminimai“, skiepai ir t.t. Praeina maždaug pusantro mėnesio, kol katė atsiranda mūsų kavinėje. Čia jos vaikšto švarios, gražios ir sveikos“, – sako T. Bitininkas.

Siekiant apsaugoti kates nuo ligų, kavinėje galioja kelios taisyklės.  

Kokios jos ir kokio amžiaus lankytojai neįleidžiami į šią kavinę, sužinosite laidos „Mūsų gyvūnai“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.