Lietuvoje

2021.01.29 08:33

Nausėda svarsto „politinį atšalimą“ įtvirtinti įstatymu

BNS2021.01.29 08:33

Prezidentas Gitanas Nausėda svarsto siūlyti įstatymų projektus, kurie buvusiems politikams apribotų galimybę kurį laiką įsidarbinti karjeros tarnautojais.

Apie tokius svarstymus portalui 15min.lt patvirtino šalies vadovo patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė.

„Tai yra svarstymo stadijoje“, – tvirtino A. Skaisgirytė, tačiau išsamiau galimų pasiūlymų nedetalizavo.

„Prezidentas labai aiškiai brėžia savo požiūrio liniją, kuri yra, žinoma, politinė, kol kas ne teisinė, kad politikai ar buvę politikai prieš eidami į karjeros valstybės tarnautojų pareigas turėtų padaryti tam tikrus pasirinkimus. Nereikėtų reikalauti, kad buvus ministru iš karto būtų galima gauti kitą poziciją, kuri yra atstovavimo visai valstybei pozicija“, – sakė patarėja.

Prezidentas G. Nausėda praėjusią savaitę pareiškė neketinąs skirti ambasadoriais buvusių krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministrų Raimondo Karoblio ir Lino Linkevičiaus, nes jiems reikalingas „politinio atšalimo“ laikotarpis.

Šalies vadovo teigimu, pauzė po politinių pareigų ėjimo yra reikalinga, siekiant diplomatinės tarnybos depolitizavimo.

A.Skaisgirytė portalui sakė, kad ministru dirbęs žmogus nebūtinai bus geras ambasadorius. Anot jos, gera savybė diplomatinės atstovybės vadovui yra apolitiškumas.

„Ambasadorius, būdamas diplomatas, yra statutinis valstybės tarnautojas. Jis turi vykdyti ir prezidento, ir Vyriausybės parėdymus“, – tvirtino G. Nausėdos patarėja.

„Ambasadoriais prezidentas gali skirti žmones, kuriais jis labai pasitiki, kurie yra profesionalūs. Tokių žmonių yra daugiau nei buvę ministrai“, – pridūrė ji.

Motyvuojant „politiniu atšalimu“ šalies vadovas atsisakė leisti į teisėjo pareigas grįžti buvusiam vidaus reikalų ministrui Eimučiui Misiūnui.

Populiariausi