Naujienų srautas

Lietuvoje2016.04.07 17:33

Lietuviai su sprogmenimis nebesifotografuoja, o praneša išminuotojams

Kauno Juozo Vitkaus Inžinerijos bataliono kapitonas Irmantas Genevičius priminė, kad pernai Zarasų rajone, Turmanto kaime, 15 arų plote, buvusioje Antrojo pasaulinio karo ginklų saugyklos vietoje buvo surasta daugiau nei 2000 sprogmenų. O ar šiemet „užderėjo“ daugiau sprogmenų?

I. Genevičius papasakojo, kad nuo šių metų pradžios buvo gauta 140 iškvietimų dėl rastų galimai sprogmenų visoje šalyje, iš viso neutralizuota jų buvo apie 400. Jo teigimu, šiemet rastų sprogmenų kiekis yra mažesnis nei pernai tuo pačiu metu, bet galutinę statistiką pateikti dar anksti.

Lietuvoje dažniausiai randami artilerijos sviediniai ir minosvaidžių minos, taip pat nemažą dalį sudaro aviacijos bombos bei granatos.

Paklaustas, kuriose teritorijose randama daugiausia sprogmenų, išminuotojų vadas pabrėžė, kad daugiausia tokių ekstremalių radinių aptinkama Marijampolės apskrityje, Vilkaviškio rajone. Šiais metais sprogmenų kiekiu išsiskiria Alytaus ir Klaipėdos rajonai. I. Genevičius paaiškina, kad tose vietose yra daugiau sprogmenų, todėl išminuotojai daugiau jų nukenksmina.

Kokius netikėtus daiktus gyventojai yra palaikę sprogmenimis, galite sužinoti peržiūrėję LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reportažą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi