Lietuvoje

2016.03.09 19:41

Kovo 11-osios signatarė R. Juknevičienė: tada ėjome į nežinią

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.03.09 19:41

Kovo 11-ąją Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą paskelbę signatarai prisimena, kad sunkiomis Lietuvai dienomis tikrai sunkiai galėjo įsivaizduoti, kad ši šventė greitai taps realybe.

Viena iš Kovo 11-osios akto signatarių Seimo narė Rasa Juknevičienė teigia, kad jei 1984 metais jai būtų pasakyta apie nepriklausomybės paskelbimą 1990 metų kovo mėnesį ir kad jai pačiai teks dalyvauti tame procese, tai būtų atrodę kaip neįtikėtinas dalykas.

„Tikrai prisipažinsiu, tą kovo 11-ąją neįsivaizdavau, kad tai bus šventė, laisva diena, minėjimai. <...> Tada džiaugėmės išgyvenę vieną dieną. Gi ėjome į nežinią“, – pripažįsta signatarė.

Signataras Algirdas Kumža prisimena, kokie svarbūs Kovo 11-osios išvakarėse buvo ambasadoriaus Stasio Lozoraičio žodžiai, pasakyti būsimam Aukščiausiosios Tarybos pirmininkui Vytautui Landsbergiui.

„Tada S. Lozoraitis pasakė V. Landsbergiui: arba dabar, arba niekada. <...> Manau, veiksmas buvo padarytas laiku. <...> Tas mūsų aktas paskubino imperijos griūtį“, – pasakoja A. Kumža.

Daugiau signatarų prisiminimų – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.