Lietuvoje

2020.12.20 20:42

Vilniuje šią naktį nusileis paskutinis lėktuvas iš Londono: Lietuva nuo 4 valandos ryto stabdo skrydžius iš Jungtinės Karalystės

skrydžių nebus iki Naujųjų
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2020.12.20 20:42

Sekmadienio vakarą į skubų neeilinį posėdį susirinko šalies Vyriausybės kabinetas, kuris nusprendė – skrydžiai iš Jungtinės Karalystės sustabdomi nuo šios nakties 4 valandos ryto iki gruodžio 31 dienos vidurnakčio.

„Koordinuotai reaguojame į naują informaciją iš Jungtinės Karalystės. Mūsų sveikatos sistema jau yra ant galimybių ribos, todėl priimame greitus sprendimus, kurie, suprantame, nėra malonūs mūsų piliečiams ketinusiems grįžti į Lietuvą. Geriau dabar griežti ir greiti sprendimai, nei pavėluoti. Siekiame apsaugoti Lietuvos gyventojus ir medicinos sistemą“, – sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Remiantis Vilniaus oro uosto informacija, šią naktį sostinėje leisis dar trys lėktuvai iš Londono. Kituose šalies oro uostuose skrydžių iki 4 valandos ryto nėra numatyta.

Ministro žinia keliautojams: draudimas galios atvykti, išvykti kol kas bus leidžiama

„Tokios labai tvirtos ir patikimos informacijos mes neturime, yra gana ankstyva situacija, negalime pasakyti, kiek iš tikrųjų keičia iki šiol buvusią padėtį. Matome, reakcijų ilgai nereikėjo lauki, nuo šiandien ryto viena po kitos ES valstybės stabdo skrydžius iš Jungtinės Karalystės“, – posėdžio pradžioje kalbėjo Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė.

Jos teigimu, tas apribojimas bet kurį laiką esant galimybei ir tam tikriems tikslesniems rezultatams, galėtų būti keičiamas.

I. Šimonytės teigimu, kol kas iš ES vieningo sprendimo priimta dar nebuvo.

„Nėra kol kas vieningų ir PSO rekomendacijų dėl viruso mutacijų, tačiau šalys priima sprendimus greitai ir savarankiškai“, – posėdyje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Apsidrausdami siūlytume numatyti, kad keleiviniai skrydžiai iš Jungtinės Karalystės drausti nuo gruodžio 21 dienos 4 valandos ryto iki 2020 gruodžio 31 dienos vidurnakčio“, – apie draudimų datą kalbėjo M. Skuodis.

Ministras dar kartą pabrėžė, kad tai galiotų tik skrydžiams iš Jungtinės Karalystės, išskristi iš Lietuvos, jei tokie skrydžiai būtų organizuojami, galimybė būtų.

„Sprendimas sudėtingas, kaip žmonės tranzitu keliauja per oro uostus. Yra įvairios individualios aplinkybės, bet tokį sprendimą daro ne viena Lietuva, mes atsižvelgiame į kaimynines šalis, tą daro ir didžiosios Europos šalys“, – sakė M. Skuodis.

Jis pabrėžė, kad net keliaujantiems jau rytoj ryte gali kilti iššūkių visoje Europoje, nes valstybės sprendimus gali priimti bet kurią akimirką.

Baltijos šalys oro uostus uždaro vieningai

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis posėdyje teigė, kad kaimyninės valstybės taip pat ketina priimti greitus sprendimus – Latvija planuoja užsidaryti artimiausiomis valandomis, reaguoja ir Vokietija – vieši šaltiniai teigia, kad šalis skrydžius draus nuo vidurnakčio.

„Maždaug nuo vidurdienio pradėjome derintis su Baltijos valstybėmis dėl bendros reakcijos, aiškinomės informaciją, kuri yra prieinama. Šią minutę galima patvirtinti, kad pagal mūsų turimą informaciją Latvija uždaro keleivinių lėktuvų atvykimą į šalies oro uostus, Estija taip pat yra priėmusi šitą sprendimą, dabar laukiama mūsų galutinio sprendimo. To buvo labai siekiama, kad neliktų vieno atskiro lango <..>“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Pasak jo, kontaktuota su Suomija ir Lenkija, šių valstybių sprendimo laukiama pirmadienį.

Kitą savaitę į Lietuvą galėjo skristi apie 7 tūkst. žmonių

Marius Skuodis prieš Vyriausybės posėdį patikslino, skrydžiai bus draudžiami tik į Lietuvą, jei bus organizuojami skrydžiai iš Lietuvos, jie bent kol kas galės būti vykdomi.

„Atvykimas į Lietuvą būtų stabdomas, bet išvykimas, kol kas ne“, – apie tai, kokius sprendimus siūlys Vyriausybei patikslino susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Jo teigimu, vien kitai savaitei į Vilniaus oro uostą numatytų keleivių srautas galėjo siekti apie 5 tūkst. žmonių, į Kauną – 1700 keleivių, Palangos oro uostą – 350 keleivių.

Užsidaryti nuo Jungtinės Karalystės visa Europos Sąjunga gali jau artimiausiu metu

M. Skuodžio teigimu, jau artimiausiu metu gali būti pateiktas ir bendras Europos Sąjungos (ES) siūlymas dėl skrydžių nutraukimų iš Jungtinės Karalystės.

„Sienas uždarinėja ir kitos šalys, jau artimiausiu metu tikėtinas bendras Europos Sąjungos sprendimas. Šiuo metu geriausias patarimas yra likti savo namuose, priešingu atveju, keliaudami galime susidurti su labai didelėmis kliūtimis“, – po pasitarimo sakė M. Skuodis.

LRT.lt primena, kad oro susisiekimą su Jungtine Karalyste laikinai jau uždraudė Nyderlandai ir Belgija, o tokio draudimo skubaus įvedimo galimybę rimtai svarsto Italija, Vokietija, Ispanija, Prancūzija, ir dar kelios Europos valstybės.

Populiariausi

Prie Vilniaus savivaldybės nusidriekė eilės norinčiųjų pasiskiepyti.
21

Lietuvoje

2021.04.11 11:32

Prie vakcinavimo centro Vilniaus savivaldybėje liejosi aistros: turi registracijos laiką, bet reikia laukti eilėje

savivaldybė sako peržiūrėsianti vakcinavimo procesą; atnaujinta 12.02
21