Lietuvoje

2020.11.20 13:09

Veryga pažėrė kritikos Lietuvos ir Lenkijos prezidentus pasikvietusiam Seimui: tai – neatsakinga

atnaujinta 14.04
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2020.11.20 13:09

Laikinai pareigas einantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina Seimą bent dviem savaitėms sustabdyti darbą – nerengti posėdžių, nevykdyti kitos veiklos.

Koronavirusui toliau plintant Seime, A. Veryga pranešė pasirašęs oficialų kreipimasi dėl pagalbos suteikimo valdantiesiems. Kaip penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė ministras, naujai valdžiai siūloma tiek Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), tiek Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) pagalba.

Veryga ragina Seimą stabdyti darbą, pažėrė kritikos dėl Lietuvos ir Lenkijos prezidentų vizito parlamente

Ministras tikino, kad Seimas gali būti laikomas COVID-19 židiniu, kuris plečiasi kiekvieną dieną. Todėl, kaip teigė ministras, nuotolinis darbas šiuo metu nėra geriausias variantas, todėl Seimo darbą reikėtų stabdyti bent dviem savaitėms.

„Priemonių reikia imtis nedelsiant ir rekomenduojama stabdyti Seimo darbą bent porai savaičių be išimčių. Noriu akcentuoti, kad nereikėtų spekuliuoti nuotoliniu darbu ar panašiais dalykais, kuriuos dar reikėtų ir priimti Seime, o tai užtruktų“, – sakė A. Veryga.

Anot jo, Seimas bent porą savaičių tikrai gali neorganizuoti plenarinių posėdžių ir kitų veiklų, pavyzdžiui, komitetų ar komisijų posėdžių, kanceliarijos, padėjėjų darbo. Pasak A. Verygos, rezoliucijų ir kitų panašių sprendimų priėmimai gali palaukti, o Seimo narių sėdėjimo tvarkos pakeitimas nėra tinkamas sprendimas. Nepadėtų, ministro teigimu, ir Seimo narių tyrimas dėl COVID-19 prieš posėdžius, nes ir esant neigiamui testui žmogus jau gali būti užsikrėtęs.

A. Veryga teigė, kad per dvi savaites židinį Seime įmanoma suvaldyti ir lokalizuoti, tačiau tam turi nevykti Seimo darbas.

Be to, laikinasis ministras kritikavo Seimą dėl to, kad žinant, jog jame plinta COVID-19, praėjusią savaitę į jį buvo pakviestas Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda, o šią savaitę būsimos premjerės kandidatūrą pateikinėjo Lietuvos prezidentės Gitanas Nausėda.

„Dar blogiau, tai kad buvo elgiamasi neatsakingai. Žinant, kad liga plinta, žinant, kad nemaža dalis asmenų turėjo įvairių kontaktų, apie kuriuos buvo vengiama kalbėti, į Seimą buvo pasikviesti Lietuvos ir Lenkijos prezidentai. Tai yra labai neatsakingo elgesio pavyzdys ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniame kontekste“, – komentavo ministras.

Paklaustas apie idėją prie Seimo rengti mobilų COVID-19 patikros punktą, A. Veryga sakė, kad dėl to sprendimą turi priimti Vilniaus miesto savivaldybę. Jei toks punktas būtų įsteigtas, kaip teigė ministras, tirtųsi ne tik Seimo nariai ar kanceliarijos darbuotojai, bet ir kiti sostinės gyventojai

„Testavimas nebeišspręs šitos situacijos, nes virusas yra išplitęs tarp Seimo narių. Viruso plitimą stabdo ne testai, o kontaktų neturėjimas. Mobilus punktas yra gerai, bet neišspręs šitos situacijos“, – teigė A. Veryga.

Populiariausi

Agnė Bilotaitė
5

Lietuvoje

2021.03.08 14:10

Ekstremaliųjų situacijų komisija siūlo atlaisvinti judėjimą visoje šalyje, išskyrus „juodąsias“ savivaldybes

šiuo metu „juodosioms“ priskiriamos 8 savivaldybės; atnaujinta 15.17
5
VU Gyvybės mokslų centro laboratorija
COVID-19 TRUMPAI 9
Rugsėjo 1-osios šventė. Mokslo metų pradžios šventė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:27

Mokyklas atverti norintis rajono meras: tėvų nuomonės įvairios – dalis sako nenorintys, kad kaišiotų pagaliukus į nosis

bandomosios mokyklos pirmokės tėvas apie vaikų testavimą: tai – nosies pakutenimas; atnaujinta 13.02
6
Policijos kontrolė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:44

Ant Vyriausybės ekspertų tarybos stalo – ribojimų atlaisvinimo per Velykas klausimas

svarstys ir dėl prekybos ribojimų galimo tolesnio mažinimo
6