Lietuvoje

2020.11.09 16:32

Dėl techninių nesklandumų sustojo krematoriumo Kėdainiuose veikla: palaikai siunčiami į Latviją, Lenkiją

atnaujinta 16.43
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.11.09 16:32

Dėl techninių nesklandumų šią savaitę sustabdyta kremavimo paslaugas atliekančios įmonės „Lietuvos krematoriumas“ veikla, LRT.lt patvirtino įmonės „Lietuvos krematoriumas“ vadovas Bernardas Vilkelis. Anot jo, žmonės, kurie nori kremuoti savo mirusius artimuosius, nukreipiami į Latvijoje ir Lenkijoje veikiančius krematoriumus.

Kaip teigiama LRT.lt atsiųstame įmonės „Lietuvos krematoriumas“ direktoriaus B. Vilkelio komentare, kremavimo linijos sutrikimai pastebėti sekmadienį. Anot jo, šiuo metu įrangos tiekėjai aiškinasi, dėl ko kilo techniniai nesklandumai, siekiama kuo greičiau atnaujinti kremavimo linijos veikimą.

„Šios dienos ir šios savaitės kremavimo paslaugos sustabdytos, nepriimame ir naujų užsakymų. Todėl šiandien sprendžiame artimiausių kremavimo užsakymų situaciją. Susisiekiame su paslaugų įmonėmis bei artimaisiais, su kuriais dirbame tiesiogiai. Ieškome palankiausio šioje situacijoje sprendimo. Žmonėms, kurie gali laukti, atliksime kremavimo paslaugas vos išsprendę techninius nesklandumus. Tuos artimuosius, kuriems labai jautrus laiko klausimas, nukreipiame į Latvijoje ar Lenkijoje veikiančius krematoriumus”, – apie susidariusią situaciją komentavo B. Vilkelis.

Įmonės vadovo teigimu, kremavimo įranga yra sudėtinga, todėl išsiaiškinti, ar yra gedimas, ir jį pašalinti, užtrunka.

„Kai tik turėsime aiškesnę informaciją, kada galime atnaujinti kremavimo paslaugas šioje linijoje, iš karto informuosime. Šiuo metu baigiama mūsų antros linijos profilaktika, kuri vėliausiai pradės veikti po dviejų savaičių“, – dėstė B. Vilkelis.

„Lietuvos krematoriume“ Kėdainiuose yra dvi kremavimo linijos, per metus galinčios kremuoti iki 10 000 velionių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.