Lietuvoje

2020.08.13 14:06

Penkis šimtukus pelnęs abiturientas: ar šiandien turėtume švęsti šimtukus, kai švietimo sistemoje žioji tokios skylės?

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.08.13 14:06

Valdovų rūmuose ketvirtadienį premjeras Saulius Skvernelis bei švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius apdovanojo geriausiai brandos egzaminus išlaikiusius abiturientus. Pasveikinti 82 šimtukininkai, kurių kraitėje – po penkis, keturis ar tris šimto balų įvertinimus. Po penkis šimtukus gavo septyni abiturientai, keturis – devyni, tris – 66. Šimto balų įvertinimus iš viso gavo 2132 abiturientai.

„Jūs motyvuotai siekėte savo tikslo“, – kreipdamasis į šimtukus pelniusius abiturientus sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Jis ragino nebijoti suklysti ir rinktis tą kelią, kuris arčiausiai širdies. „Tokią klaidą visuomet galima ištaisyti, nes tai nėra fatalinė klaida“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Premjeras sakė girdėjęs raginimų nevykdyti egzaminų, bet, anot jo, tai nebūtų buvęs teisingas sprendimas.

„Viską galima įveikti, jei vadovausitės mokslu, žiniomis“, – pabrėžė premjeras.

Itin aukštų rezultatų pasiekusius abiturientus sveikino ir sėkmės jiems linkėjo ir švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Apdvanojimams pasibaigus ant scenos užkopė Titas Jonauskis iš KTU gimnazijos, pelnęs penkis šimtukus, ir nepagailėjo karčių žodžių.

„Baimė patirti tėvų ir mokytojų nusivylimą ar atvirkščiai – siekis patekti į garbės lentas skatina moksleivius susitelkti į rezultatus ir nustumti mokymąsi ir tobulėjimą į antrą planą. (...) Mano klausimas, ar šiandien turėtume švęsti šimtukus, kai švietimo sistemoje žiojėja tokios akivaizdžios skylės?“ – klausė vaikinas.

Jis sakė tikintis, kad bendromis pastangomis – ir jų, abiturientų, ir mokytojų – bus sulaukta pokyčių.

Studijuos tai, kas sunkiausia

Vienas iš apdovanotųjų – Justas Lekavičius Iš Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos. JIs gavo penkis šimtukus – už lietuvių, anglų kalbas, matematiką, informacines technologijas, fiziką.

Abiturientas ketina studijuoti fiziką Vilniaus universitete, vėliau galbūt tęs mokslus užsienyje.

„Tiek šimtukų gauti buvo sunku. Vieni dalykai sunkesni, kiti lengvesni. Man sudėtingiausia fizika, todėl ją ir noriu studijuoti. Šiame dalyke yra paslapčių“, – neslėpė vaikinas.

Daugiau laiko teko skirti ir ruošiantis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminui. Mažiausiai pastangų pareikalavo anglų kalbos egzaminas.

Nuotoliniu būdu Justui mokytis patiko. Tiesa, vaikinas neslėpė, kad stigo ryšio su mokytojais. Bet išmokti karantino metu pakitęs mokymo būdas nesutrukdė, gal tik ne taip įdomu buvo.

Įkvėpė artimųjų ligos

Šilutės Vydūno gimnazijos abiturientė Gerda Šlažaitė pelnė tris šimtukus – iš biologijos, lietuvių ir anglų kalbų. Mergina rinksis medicinos Vilniaus universitete. Ją labiausiai traukia gydyti vaikus, bet gali būti, kad mergina rinksis ir kitą medicinos sritį, tarkim, nefrologiją. Stoti į mediciną ją paskatino artimųjų ligos.

„Teko nemažai pamatyti ir pajausti, kaip tai vyksta“, – apie patyrimą, paskatinusį pasirinkimą, sakė mergina.

Gerda laikė ir matematiką.

„Daugiausia ruošiausi būtent matematikos egzaminui, gavau 86 balus, labai tuo džiaugiuosi. Ir tėvai labai džiaugėsi mano rezultatais, nes suprato, kad taip išpildysiu savo svajonę“, – sakė mergina.

Apsidžiaugė, kad darbas atsipirko

Garliavos Juozo Daukšos gimnazijos abiturientas Jonas Tamošiūnas pelnė tris šimtukus – iš lietuvių, anglų kalbų ir biologijos.

„Išėjęs iš egzaminų nesitikėjau tokių gerų rezultatų, bet šiaip žinojau, kad bus gerai. Mokykloje mokiausi gerai, sekėsi.

Labai nudžiugau pamatęs rezultatus. Pamaniau, kad darbas atsipirko. O jo įdėti reikėjo nemažai“, – kalbėjo J. Tamošiūnas.

Jonas planuoja studijuoti mediciną Kauno sveikatos mokslų universitete.