Lietuvoje

2020.05.04 08:26

Čaplinskas apie kaukių nešiojimą: būnant su kauke susirgimo COVID-19 tikimybė gali sumažėti iki 1,5 proc.

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.05.04 08:26

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas LRT RADIJUI sako, kad prevencinės priemonės karantino metu duoda pastebimų rezultatų, o kaukių nešiojimas užsikrėtimo COVID-19 galimybę sumažina iki 1,5 proc.

„Ir kalbame, kad reikia laikytis distancijos ir trumpinti bendravimo laiką, nes yra paskaičiuota, kad užtenka 15 minučių ir jau tu tikrai gali užsikrėsti, bet jeigu žmogus nedėvės kaukės ir priimkime tą tikimybę užsikrėsti kaip 100 proc., tai jeigu dėvės kaukę tik nesergantis žmogus, užsikrėtimo galimybė sumažės 70 proc. Jeigu kaukę dėvės sergantis žmogus, tikimybė užsikrėsti liks tik 5 proc., o jei abu – tai 1,5 proc. Vis dėl to nuo daugelio faktorių priklauso, kaip šitas virusas plis nuo žmogaus žmogui, o senjorams, sergantiems lėtinėmis ligomis jau seniai visi žinom, kad tas pavojus yra didžiausias“, – sako profesorius.

Jis taip pat pažymi, kad nuo visuomenės pastangų priklausys, kaip intensyviai virusas cirkuliuos.

„Prevencinės priemonės akivaizdžiai veikia (...) Dauguma gyventojų supranta, kaip reikia elgtis, dauguma supranta, kad tas pavojus yra išlikęs, virusas cirkuliuoja, tik nuo mūsų bendrų pastangų priklausys, kiek plačiai jis toliau plis, ar mums visiškai pavyks sustabdyti jo paplitimą. Natūralu kad virusas niekur nedingęs ir jeigu jis pasiekia pažeidžiamiausių žmonių grupę, ten didžiausia tikimybė, noriu pabrėžti, kad gavę pakankamą viruso dozę, žmonės susirgs. Vis tik tai tam, kad susidūrus su virusu susirgtum, reikia, kad pakankamai viruso patektų į organizmą. (...) Dėl to ir kalbame, kad reikia laikytis distancijos ir trumpinti bendravimo laiką“, – LRT RADIJUI sako S. Čaplinskas.

LRT.lt primena, kad sekmadienio duomenimis, Lietuvoje koronavirusas nustatytas iš viso 1410.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.