Lietuvoje

2020.03.31 08:52

Surplys: šiuo metu vienas žmogus, užsikrėtęs koronavirusu, gydomas reanimacijoje

Lietuvoje – 533 koronaviruso atvejai; atnaujinta 10.17
LRT.lt, BNS2020.03.31 08:52

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 533 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų – 533, per vakar dieną ištirti 1389 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 11280 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai. Šalyje tiek mirusiųjų nuo koronaviruso, tiek pasveikusiųjų skaičius – 7.

Surplys: šiuo metu vienas žmogus, užsikrėtęs koronavirusu, gydomas reanimacijoje

Valstybės ekstremalių situacijų centro atstovas Giedrius Surplys sako, kad šiuo metu vienas koronavirusu užsikrėtęs žmogus yra reanimacijos skyriuje, tačiau jis nėra tarp pacientų, kuriam reikėtų plaučių ventiliacijos.

„Tendencija yra tokia, kad koronavirusas dažniau nustatomas vyresniems žmonėms. (...) Tų ligonių, kurių būklė buvo sunkesnė, būklė gerėja, šiuo metu turime tik vieną žmogų, kuris yra reanimacijoje, yra su deguonies kauke, ventiliuojamų pacientų šiuo metu neturime“, – žurnalistams sakė Giedrius Surplys.

Tyrimus dėl koronaviruso iš viso planuojama atlikti dvylikoje laboratorijų

Tyrimus dėl koronaviruso planuojama atlikti iš viso dvylikoje laboratorijų, sako Visuomenės informavimo grupei vadovaujantis premjero patarėjas Giedrius Surplys.

Anot jo, tai leistų padidinti tyrimų skaičių nuo šiuo metu atliekamų mažiau nei 1,5 tūkstančio iki 5 tūkstančių.

„Planas yra toks, kad turėtumėme iš viso turėti dvylika laboratorijų Lietuvoje, kurios tiria mėginius. Turėjome penkias pagrindines ligonines, įsijungia Vėžio institutas, Maisto saugos laboratorija. Likusį skaičių turėtų užpildyti privačios laboratorijos“, – spaudos konferencijoje sakė G. Surplys.

Anot jo, šiuo metu minimalus planas yra atlikti bent 1,5 tūkst. tyrimų per parą.

„Taip, dabar šiek tiek mažiau. Bet tai priklauso ir nuo to, iš kiek žmonių paimami mėginiai, žinome, kad srautas atvykstančiųjų iš užsienio mažėja. Planas maksimum yra 5 tūkst. per parą, tikiuosi, kad artimiausiu metu tą planą įvykdysime“, – tikino jis.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šiuo metu tyrimai atliekami visose septyniose valstybinių įstaigų ir ligoninių laboratorijose.

Pasak G. Surplio, pirmadienį tyrimai pradėti Klaipėdoje esančios „Medicina practica“ laboratorijoje, antradienį – „SK Impeks Medicinos diagnostikos centre“ Vilniuje.

SAM atstovai pabrėžia, kad privačios laboratorijos pačios mėginių neims, jose bus vykdomi tik kitose vietose, pavyzdžiui, mobiliuose patikros punktuose, paimtų mėginių tyrimai.

Akmenėje – pirmieji koronaviruso susirgimo atvejai

Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas socialinėje erdvėje pranešė apie pirmuosius koronaviruso atvejus rajone.

Mero teigimu, susirgo du kraštiečiai.

„Du Akmenės krašto žmones susargdino koronavirusas. Nustatyta, jog juo užsikrėtęs susirgo kitame rajone buvęs akmeniškis bei vieno mūsų rajono kaimo gyventojas. Jie, griežtai laikantis visų apsaugos priemonių, greitosios medicinos pagalbos specialiai parengtais automobiliais išgabenti į ligonines“, – rašo rajono meras.

Rajono vadovas gyventojus ragina nepanikuoti, tačiau laikytis visų rekomendacijų, kurios stabdo viruso plitimą.

„. Net ir pirmasis susirgimas Akmenės krašte, atrodo, visai greta kiekvieno iš mūsų, dar ir dar kartą primena, šaukte šaukia: laikykimės visų karantino reikalavimų ir rekomendacijų. Jos nepaliaujamu srautu liejasi per televizijas, radijo transliacijas, skelbiamos interneto portaluose, socialiniuose tinkluose, laikraščiuose“, – ragina meras.

LRT.lt primena, kad pirmadienį nustatyta dar 31 naujas užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejis.

Sekmadienį ministerija pranešė, kad dėl koronaviruso nuo šiol galės būti tiriami visi, kam pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai.