Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.23 13:24

LRT trumpai. Kaip vyksta tyrimai dėl koronaviruso ir ką reikėtų pasiimti į ligoninę

Domantė Platūkytė, LRT.lt 2020.03.23 13:24

Atvykusiam pasidaryti tyrimo dėl koronaviruso, jo atsakymų gali tekti laukti ir 12 valandų, todėl Santaros klinikų atstovai rekomenduoja pasiimti užkandžių. LRT.lt pateikia informaciją, kaip vyksta tyrimai dėl koronaviruso ir ką medikai rekomenduoja.

Pacientai, kuriems įtariamas COVID-19, į Santaros klinikų Infekcinių ligų centrą dažniausiai atvežami greitosios medicinos pagalbos automobiliais arba atvyksta savarankiškai. Čia pacientai priimami atskiroje dalyje, kuri skirta tik šiuo virusu užsikrėtusiems ar dėl jos tiriamiems pacientams. Jei į klinikas žmogus atvyko be medicininės kaukės, ją suteikia klinikos.

Taip pat skaitykite

Dėl koronaviruso tyrimo atvykusiam žmogui užvedama ambulatorinė kortelė ir, esant galimybei, jis palydimas iki atskiros palatos, kur paimamas mėginys koronaviruso ištyrimui.

Įvertinami bendri asmens gyvybiniai rodikliai, jei reikia, kol laukiama tyrimo atsakymo, teikiama būtina pagalba. Jei tyrimo atsakymas neigiamas, žmogus išleidžiamas namo, o, infekciją patvirtinus, hospitalizuojamas gydymui.

Santaros klinikų atstovai pabrėžia, kad tyrimo atsakymo gali tekti laukti iki 12 valandų, todėl Infekcinių ligų Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje laukiantiems žmonėms duodama atsigerti vandens, rekomenduoja įsidėti užkandžių.

„Norime priminti, jog pacientai stebėjimo laikotarpiu nemaitinami. Prašytume būnant stebėjimo palatoje, neužsakinėti maisto į palatas iš maistą tiekiančių miesto įmonių. Suprantame, jog tai kai kuriais atvejais gali sukelti nepatogumų, nes tyrimai atliekami pakankamai ilgai, tačiau stebėjimo paslauga nėra tolygi hospitalizacijai (guldymui į ligoninę), todėl ir maitinimo paslauga nėra numatyta“, – rašoma anksčiau skelbtame Santaros klinikų pranešime.

Santaros klinikos primena, kad tuo atveju, jei pacientas paguldomas į ligoninę, jam suteikiamos visos reikalingos priemonės, skiriamas maitinimas. Tokiu atveju reikėtų pasirūpinti nebent asmeniniais daiktais. Klinikos taip pat skelbia, kad pacientai, užsikrėtę koronavirusu, guldomi į palatas, kuriose veikia speciali vėdinimo sistema, apsauganti nuo viruso plitimo.

Paciento kelias Santaros klinikų Infekcinių ligų centre:

1. Atvyksta į Santaros klinikų Infekcinių ligų Priėmimo-skubios pagalbos skyrių:

Atvežamas greitosios medicinos pagalbos automobiliais. Greitosios pagalbos automobilio brigada susisiekia su Priėmimo-skubios pagalbos skyriumi ir siunčiami į reikiamą Infekcinių ligų korpuso sparną.

Atvyksta savarankiškai. Kreipiasi į Priėmimo skyriaus darbuotojus, kurie pagal išsakomus simptomus ir surinktą informaciją atlieka pacientų rūšiavimą.

2. Atliekami gyvybinių funkcijų rodiklių vertinimai, surenkama informacija.

3. Paskiriami tyrimai pagal kiekvieno paciento sveikatos būklę.

4. Pacientai išskirstomi po atskiras palatas laukti tyrimų atsakymų, kuriais vadovaujantis priimamas sprendimas dėl tolesnių veiksmų. Visų būtinų tyrimų vidutinis atlikimo laikas 8–12 val.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi