Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.21 14:44

Signataras Šaltenis: valstybė labai biurokratiška – kartais Nacionalinės premijos laureatų neįleidžiame

Signataras Saulius Šaltenis sako, kad atkūrus nepriklausomybę kiekviena išgyventa diena buvo tarsi „galingas tautos akumuliatorius“. Kovą dėl nepriklausomybės jis vadina tautos prisikėlimu ir revoliucija.

„Kiek kartų buvome laidojami. Jaučiau laimę, nes būtų buvęs pažeminimas, jei nebūčiau sulaukęs nepriklausomybės. Ir tėvui, ir seneliui – visiems, kurie sulaukė. Kiekvieną dieną, kurią išgyvendavome, kad dar nesutraiškė, dar Maskvoje visi pasimetę, man atrodė kaip galingas tautos akumuliatorius. [...]

Susitikimas su signataru S. Šalteniu laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Signataras Saulius Šaltenis: kova dėl nepriklausomybės – tautos prisikėlimas ir revoliucija

Jaučiau laimę, nes būtų buvęs pažeminimas, jei nebūčiau sulaukęs nepriklausomybės.

Tai buvo galinga tautos kūryba. Man tai nebuvo politika – tai buvo prisikėlimas, revoliucija ir atgimimas. Visi ką nors darė. [...] Akivaizdus tautos meno kūrinys, kurį sukūrė tauta. Tai yra stebuklas, kad mes sugebėjome tai padaryti be didelio kraujo“, – sako signataras.

Man tai nebuvo politika – tai buvo prisikėlimas.

Tiesa, apie šiandieną S. Šaltenis sako, kad dažnai nevertiname to, ką turime.

„Daugelis žmonių yra pasimetę, nelaimingi, nori globos, o valstybė ne visados tai padaro, yra labai biurokratiška. Kartais Nacionalinės premijos laureatų neįleidžiame – tie nesusipratimai veikia žudančiai. [...] Mes galime kalbėti, ką norime, tik nevertiname, kas yra laisvė. Kai kvėpuoji, apie tai negalvoji. [...] Palinkėčiau su savimi susitvarkyti. Kai esi ramus ir kūrybingas, taip pat veiki ir kitus“, – teigia jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi