Lietuvoje

2020.02.18 16:13

Signataras Rudzys: šalies vystymasis galėjo būti kiek kitoks

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.02.18 16:13

Signataras Romualdas Rudzys sako, kad skelbiant nepriklausomybę visi galvojo tik apie laisvę, o ne kas bus po to. Jis prisimena, kad žmonės tuo metu jam sakė, jog valstybės virsmas turėjo būti švelnesnis.

„Žmonės to laukė. Dauguma žinojo, kur eina, nelabai pasirenkant sprendimų ir kelio, kas po to gali ištikti. [...] Net teko aiškinti lenkų tautybės atstovams, kad kito kelio nėra, tačiau tai, kad jie balsuodami susilaikė, manau, kad mažytis nuopelnas mums, dalyvavusiesiems, priklauso. [...]

Įsivelti į šį mūšį reikėjo, nes atėjo nepriklausomybės siekimo ir ekonomikos pertvarkymo banga. Kas po to išeis, nelabai rūpėjo. Tekdavo išgirsti priekaištų, kad virsmas turėjo būti švelnesnis. Mes nepasirūpinome daugeliu žmonių, nemažai rusakalbių išvažiavo“, – sako signataras.

Susitikimas su signataru R. Rudziu – laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Signataras Romualdas Rudzys: skelbiant nepriklausomybę visi galvojo tik apie laisvę, o ne kas bus po to

Žmonės to laukė.

R. Rudzys pripažįsta, kad didžiausia tuomet padaryta klaida buvo žemės ūkio reforma.

„Man negaila pramonės žlugimo Lietuvoje. Buvo suprantama, kad žmonės verslūs, su reikalinga produkcija, bet labai integruota į Tarybų sąjungos ekonomiką. Tai turėjo sužlugti ir persitvarkyti į kitas technologijas.

Apmaudžiai gaila žemės ūkio. Tegul tai būna mano maža nuoskauda, kai mūsų beveik milijonas už Lietuvos ribų, tai su žemės ūkiu buvo galima apgalvoti palaipsniui“, – teigia jis.

Man negaila pramonės žlugimo Lietuvoje.

Signataras džiaugiasi, jog esame laisvi, tačiau pastebi, kad šalies vystymasis galėjo būti kiek kitoks.

„Vystymasis galėjo būti šiek tiek kitoks. Švietimas toks, koks jis yra dabar, kai kaimo židiniai niekam nereikalingi, apšiurę. Lietuva eina teisingu keliu, bet ar jis ne per daug vingiuotas?“ – klausia R. Rudzys.