Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.21 12:16

Signataras Algimantas Norvilas: veržlus jaunimas yra vertingiau, nei kad naftos būtume radę

Signataras Algimantas Norvilas LRT TELEVIZIJOJE prisimena, kad 1990-ųjų kovo 11-ąją nekantravo, kada bus balsuojama dėl nepriklausomybės, nors pripažino nemanęs, kad pavyks ilgai ją išlaikyti.

Kovo 11-osios signataras A. Norvilas pasakoja, kad nepriklausomybės su nekantrumu laukė, tačiau prisipažįsta: buvo sunku patikėti, jog tą paskelbtą nepriklausomybę pavyks išlaikyti ilgai.

„Buvom beveik tikri, kad mes paskelbsim, tačiau ji (laisvė ir nepriklausomybė – LRT.lt) teišbus savaitę ar dvi“, – nerimastingą laikotarpį prisimena signataras.

Signataras prisimena tankų ir kariuomenės vaizdus, kurie nieko gero laisvės ištroškusiai lietuvių tautai nežadėjo. „Matėme tankus, buvo aišku, kad jie ne be reikalo stovi. Galvojome, kad gali tekti pakeliauti ir link Sibiro, – tuomet vyravusių galimų tremčių nuotaikomis dalinasi pašnekovas. – Tačiau aišku buvo viena, kad šio fakto (Nepriklausomybės atkūrimo akto – LRT.lt) jie (Sovietų Sąjungos valdžia – LRT.lt) ištrinti negalės“.

Važiavau kitą dieną į Aukščiausiąją tarybą, dabartinius Seimo rūmus, ir stebėjausi, kad kaip ir niekas nepasikeitė: gatvės tokios pat, pilkos, viskas tas pats. Kaip čia niekas nepasikeitė? Atrodė, kad viskas jau turėjo nušvisti!

Algimantas tikina, kad apie laisvą Lietuvą svajojo nuo pat vaikystės. Pasak jo, jis itin nekantravo kuo greičiau paskelbti nepriklausomybę. Signataras galų gale sulaukė lemiamos dienos ir gerai prisimena kitos dienos, kovo 12-osios, rytą.

„Važiavau kitą dieną į Aukščiausiąją tarybą, dabartinius Seimo rūmus, ir stebėjausi, kad kaip ir niekas nepasikeitė: gatvės tokios pat, pilkos, viskas tas pats. Kaip čia niekas nepasikeitė? Atrodė, kad viskas jau turėjo nušvisti!“ – permainų ir pokyčių laukimą prisimena A. Norvilas.

Svarbiausia, pasak signataro, kad Lietuva būtų laisva ir nebūtų po svetimųjų padu: „o kaip ten viskas iš tiesų bus, tikrai niekas nežinojome“. Algimantas sako besididžiuojantis savo dukromis ir jaunimu, kuris yra šviesus ir veržlus.

„Šitas energijos šaltinis, mano galva, yra daug reikšmingesnis ir daugiau duodantis mums visiems, nei kad mes čia naftos būtume radę, – įsitikinęs A. Norvilas. – Čia iš tikrųjų gyvena meilė, tiesa, šviesa, džiaugsmas, ramybė“.

Susitikimas su signataru A. Norvilu – laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – portale LRT.lt.

Signataras Algimantas Norvilas: nepaprastai nekantravau balsuoti dėl nepriklausomybės – tai buvo mano svajonė nuo vaikystės

Signataras visiems tautiečiams linki proto, rimties ir ramybės. „Ypatingai to linkiu tiems, kurie ateina mūsų valdyti. Jie žada, prisiekinėja, kokie jie geri... Mielieji, jūs išlikite bent puse tiek, kiek žadat, subalansuokite kažkaip save tarp materialaus ir dvasingumo – viskas tuomet bus puiku, nieko daugiau nereikės!“ – dabartiniams politikams ir valdantiesiems linki signataras A. Norvilas.

Parengė Vismantas Žuklevičius

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi