Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.06 17:15

Signataras Kuzmickas šiandien pasigenda pilietinio sąmoningumo

Signataras, Aukščiausiosios Tarybos pirmininko pavaduotojas Bronislavas Kuzmickas sako, kad pilietinio sąmoningumo lygis prieš tris dešimtmečius buvo aukštesnis nei dabar. Jis ragina politikus prieš priimant sprendimus juos įvertinti visos visuomenės ir valstybės kontekste.

„Svarbiausias mano gyvenime parašas. Jaudulys buvo, nes didelė atsakomybė dėl to, kad atliktum savo pareigą tinkamai. Tuo pačiu atsirado savotiška nuostaba, kad taip gana lengvai ir kasdieniškai mes atlikome labai svarbų ir rimtą dalyką, kad nuo šio momento pradedame gyventi nepriklausomoje Lietuvoje. Aukščiausioji Taryba buvo aiškiai motyvuota ir visus siūlymus bei rengiamus įstatymus orientavome į valstybės ateitį“, – pažymi signataras.

Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Bronislavas Kuzmickas: tai svarbiausias parašas mano gyvenime

Svarbiausias mano gyvenime parašas.

B. Kuzmicko pasakojimu, kelias dienas po atkurtos nepriklausomybės buvo jaučiamas nerimas: „Kai išgyvenome porą savaičių, pamenu, kad vienas kolega ramiai pasakė: „jei išgyvenome dešimt dienų ir niekas mūsų nepalietė, tai gyvensime ir toliau.“

Dabar signatarui svarbiausia, kad Lietuva yra nepriklausoma, demokratiška ir matoma pasaulyje valstybė. Jis visiems linki sąmoningesnio pilietiškumo.

„Pilietinis sąmoningumas buvo aukštesnis nei dabar ir aš jo pasigendu. [...] Pilietiška savijauta mums liepia kiekvieną savo veiksmą ir darbą matyti platesnėje visuomenės ir valstybės gyvenimo šviesoje“, – akcentuoja B. Kuzmiskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi