Lietuvoje

2019.11.19 17:41

Signataras Ambrazevičius: į akis krenta šalies ekonominė situacija – taip gerai niekuomet negyvenome

Aleksandras Ambrazevičius balsavimą dėl Nepriklausomybės atkūrimo vadina visko pradžia, o vertindamas Lietuvos nueitą kelią sako, kad taip gerai Lietuva dar niekada negyveno. Antrasis pasakojimas apie signatarą, inžinierių ir technologijos mokslų daktarą A. Ambrazevičių.

„Nebūtų nieko buvę. Parašas tai parašas, bet balsavimas formaliai atliko savo vaidmenį. Reikia turėti omenyje, kad tai buvo tik antras posėdis. Man, asmeniškai, tai buvo visiškai neįprasta veikla. Per tą laiką nelabai spėjome susigaudyti, kur kas yra, kad nepaklystume. Buvo visokių aistrų, džiaugsmų, nusivylimų. Tuo metu net minties nebuvo apie galimą pavojų. Buvo įspūdis, kad gyvenome kitoje planetoje“, – apie Nepriklausomybės atkūrimą pasakoja A. Ambrazevičius.

Vertindamas esamą Lietuvos padėtį, signataras sako, kad šalis niekada taip neklestėjo.

„Visų pirma, į akis krenta ekonominė situacija – taip gerai niekuomet čia niekas negyveno. Atsisakę suvereniteto patekome į auksinį milijardą ir galėjome gyventi gerokai geriau ir Europos Sąjungos, ir viso pasaulio sąskaita“, – sako Nepriklausomybės akto signataras.

Tiesa, jis pripažįsta, kad vyresniajai kartai sunkiai suprantama dabartinė liberali ideologija.

„Mums, vyresniems žmonėms, ji yra visiškai neįprasta. Per 30 metų užaugusi karta yra visai kitokia. Turbūt reikėtų sakyti, kad tai yra gerai, nes ji atitinka dabartinius reikalavimus. Tačiau man kiek neramu, kad jokiai kitai ideologijai nėra erdvės. Kad ir kokia nauja jėga ateitų į Seimą ir kaip bebūtų vadinama, ji veikia šiuolaikinėje liberalioje paradigmoje“, – aiškina signataras.

Anot A. Ambrazevičiaus, pagrindinė tautos vertybė turi būti išlikimas.

„Aš džiaugiuosi, kad yra tiek galimybių, žmonės randa tiek nišų ir jas išnaudoja. Aš tuo didžiuojuosi“, – teigia A. Ambrazevičius.

Antrasis susitikimas – su signataru A. Ambrazevičiumi – laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Labas rytas, Lietuva I d. Pasaulyje kasmet miršta po milijoną, bet ŽIV nešiotojai Lietuvoje ir nesigydo, ir siekia išvengti diagnozės