Lietuvoje

2019.12.15 15:14

Signataras Giniotas: atkūrus nepriklausomybę per kūną perbėgo šiurpuliukai

Artėjant Kovo 11-osios Akto trisdešimtmečiui, LRT tęsia pasakojimus apie Akto signatarus. Petras Giniotas prisimena šiurpuliukus, bėgančius per kūną, kai Lietuva paskelbė nepriklausomybę.

„Visų prima, tai yra laisvė. Posėdžio pirmininkas Vytautas Landsbergis paskelbė rezultatus ir tada salė pašėlo. Vienas kolega deputatas pasakė: „Taukšt! Ir yra nepriklausoma Lietuva.” Tada man keistas šiurpuliukas perėjo per kūną.

Nepriklausomos Lietuvos atstatymas yra daugiau orientuotas į pasaulio bendruomenę. Šiuo Aktu pasakome, kad atstatome suverenią Lietuvos valstybę“, – LRT TELEVIZIJAI sako signataras.

Visų prima, tai yra laisvė.

Susitikimas su signataru P. Giniotu – laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Signataras Petras Giniotas: žmonėms palinkėčiau pradėti mylėti darbą

Jis sako, kad realią nepriklausomybę Lietuva pasiekė per trejus metus, kai buvo išvesta Rusijos kariuomenė.

„Paskutinis okupacinės kariuomenės kareivis išėjo 1993 metų rugpjūčio 31 dieną. 11 val. 45 min. ir ta diena tapo laisvės diena. Pagrindinis mūsų iškovojimas yra laisvė mokslui, darbui, kelionėms. [...]

Įstojimas į Europos Sąjungą (ES) privertė daryti struktūrines reformas, kad privalome kovoti su korupcija, su kuria vis nebaigėme kovoti, perėjome prie prekybinių santykių, grįstų teisiniais principais, ir šiandien tebegauname tiek moralinę, tiek materialinę paramą. Taip pat NATO suteikia mums saugumo jausmą“, – kalba P. Giniotas.

Signataras politikams linki nebūti arogantiškais, o gyventojams labiau vertinti darbą.

„Linkiu, kad politikai nemanytų, jog išmano daugiau už visus, kad nedarytų reformų dėl reformų, o darytų jas tada, kada yra politinis sutarimas ir visuomenė tam pritaria.

Žmonėms palinkėčiau mylėti darbą, nes tai yra gėris, pasitenkinimas ir materialūs dalykai. Linkiu tiek daug neieškoti tų pašalpų“, – skatina signataras.