Lietuvoje

2019.12.09 12:14

Signatarė Gerdaitytė: padėtis Lietuvoje pasikeitė į gerą

LRT pasakojimų cikle – pažintis su dar viena Kovo 11-osios Akto signatare. Miglutė Gerdaitytė prisimena tuo metu supusią vienybę. Jos teigimu, nuo nepriklausomybės atkūrimo padėtis Lietuvoje labai pagerėjo.

„Aš pradėjau rašyti savo parašą ir galvojau, kad tik tas momentas kuo ilgiau tęstųsi – juk pasirašau istorinį Lietuvos dokumentą. Teko ir garbė, ir laimė, ir tikrai turiu padėkoti Šiaulių rajono 91-os rinkiminės apygardos žmonėms“, – sako M. Gerdaitytė.

Susitikimas su signatare M. Gerdaityte – laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Signatarė Miglutė Gerdaitytė: valstybė istoriją parašo ne per dvejus ar trejus metus

Signatarė prisimena tuo metu visus apėmusį džiaugsmą.

Galvojau, kad tik tas momentas kuo ilgiau tęstųsi.

„Visi spontaniškai ėmėme ploti. Visa salė – deputatai ir svečiai – atsistojo, nepaisant politinių pažiūrų, ar buvai remtas Sąjūdžio, ar neremtas, o ten ir Komunistų partijos vadovai buvo, susikibome rankomis.

Vidinis kiemas buvo pilnas džiūgaujančių žmonių. Vėliavų miškas, gėlės – buvo nepaprastai džiugu. Būdami beveik nepažįstami puolėme vienas kitam į glėbį“, – prisiminimais su LRT TELEVIZIJA dalijasi M. Gerdaitytė.

Visi spontaniškai ėmėme ploti.

Signatarės teigimu, valstybė istoriją parašo ne per dvejus ar trejus metus, o padėtis per trisdešimt metų, anot jos, pasikeitė į gerą.

„Nors yra daug skurstančių žmonių ir, aišku, reikia jiems padėti, kelti pensijas, didinti išmokas vaikams, padėtis Lietuvoje pasikeitė į gerą. [...] Lietuvos žmonės labai išmintingi ir nepaprastai darbštūs.

Šiek tiek apmaudu, kad daugelis žmonių savo balsą palieka kitiems. Mes turime aktyviau dalyvauti rinkimuose ir savo galva spręsti valstybės ateitį“, – pabrėžia ji.