Lietuvoje

2019.11.26 17:56

Signatarė Andrukaitienė: ne kartą patikrinau kortelę, kad balsas dėl nepriklausomybės atkūrimo nenueitų veltui

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.11.26 17:56

Kovo 11-osios Akto signatarė Irena Andrukaitienė, prisimindama įvykius prieš tris dešimtmečius, sako, kad tuomet buvo nesumeluota vienybė. Ji dabar džiaugiasi augančiu lietuvių pilietiškumu, tačiau iš valdžios pasigenda dėmesio žmogui.

„Visus Sąjūdžio metus lydėjusi euforija ir vienybė mus atvedė į Aukščiausiąją Tarybą. Tautos sukaupta dvasinė energija buvo skirta tam didžiajam tikslui, kuriam buvome išrinkti“, – kalba I. Andrukaitienė.

I. Andrukaitienė sako, kad jokio kito dokumento nėra taip kruopščiai pildžiusi, kaip balsavimo dėl nepriklausomybės atkūrimo kortelės.

„Kai pildėme balsavimo korteles, atrodė, kaip užrašyti, kad būtų įskaitoma ir aišku. Stengiausi išbraukti „prieš“, „susilaikė“ ir palikti tik „už“. Ne kartą patikrinau, ar viskas teisingai užrašyta, kad, neduok Dieve, šis balsas nenueitų veltui“, – teigia Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarė.

I. Andrukaitienė teigia išsaugojusi Nepriklausomybės Akto paskelbimo projektą.

„Tuo metu mums dalijo tokius dokumentus, kur užsirašydavai pastabas ir jame stambiomis raidėmis pažymėta, kad „mes esame laisvi. 22 val. 45 min.“ Nors šis lapelis iš esmės yra niekuo neišsiskiriantis, tai yra valstybės tapsmo įrodymas“, – pabrėžia ji.

Visus Sąjūdžio metus lydėjusi euforija ir vienybė mus atvedė į Aukščiausiąją Tarybą.

Penktasis susitikimas – su signatare I. Andrukiene – laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Nepriklausomybės atstatymo akto signatarai: Irena Andrukaitienė sako, kad Sąjūdžio laikais buvo nesumeluota, tikra vienybė

Kaip pasakoja signatarė, atkūrus nepriklausomybę, senasis tarybinis herbas buvo uždengtas drobės medžiaga ir vietoje jo iškilo trispalvė.

Nors signatarė pasigenda didesnio valdžios dėmesio visuomenei, tikina, jog turime kuo didžiuotis.

„Lietuva labai pasikeitė, pakito mūsų miestų architektūrinis veidas. Labai džiaugiuosi mūsų žmonių pilietiškumo augimu.

Tiek politikams, tiek politikos ekspertams palinkėčiau sukurti tokią Lietuvos ateities strategiją, kuri būtų naudinga šaliai. Galbūt vertėtų galvoti ir apie visuomenės sveikatą ir pagarbą žmogui, ko, deja, mūsų valstybėje tikrai trūksta“, – atkreipia dėmesį I. Andrukaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.