Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.05 14:46

Signataras Butkevičius: atkūrėme nepriklausomybę neiššovę nė vieno šūvio

Artėjant Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui, LRT tęsia pokalbius su Kovo 11-osios Akto signatarais. Audrius Butkevičius džiaugiasi, kad kovą dėl nepriklausomybės Lietuva laimėjo neiššovusi nė vieno šūvio, o jaunoji šalies karta yra gana patriotiška.

„Kai susirinkome tądien aš skaičiavau, kiek žmonių turime ir kiek balsuos už nepriklausomybę. Sąjūdžio žmones reikėjo sustruktūruoti: atėjo daugybė vienas kito nepažįstančių, emocionalių ir meniškų žmonių, kuriuos reikėjo suvaldyti. Kaip Justino Marcinkevičiaus „Mindauge“ rašoma: „Kaip tą Lietuvą sukurti, kai ji kiekvieno širdyje kitokia“, – prisiminimais su LRT TELEVIZIJA dalinasi signataras.

Giliausios krizės metu, kai buvo didelė pagunda pasiduoti istoriniams kovos stereotipams, A. Butkevičiaus teigimu, pavyko rasti sprendimą ir neiššauti nė vieno šūvio, laimint vieną iš svarbiausių šalies istorijai pergalių.

Kaip tą Lietuvą sukurti, kai ji kiekvieno širdyje kitokia.

„Tuometė visuomenė nebuvo visiškai paruošta nepriklausomybės idėjai. Manėme, kad reikia apie tai kalbėti aiškinant, kokia ji bus, ar yra realu ją paskelbti ir kaip tai atsilieps tiek santykiams su Maskva, tiek su Vakarais. Mes pasisakėme už tai, kad visuomenė būtų ruošiama ir jai tai nenukristų kaip sniegas vidurvasarį“, – sako signataras.

Signataras Audrius Butkevičius: iškovojome nepriklausomybę neiššovę nė vieno šūvio

Atkūrus nepriklausomybę buvo padėti pamatai Lietuvos kariuomenei ir šalies karinei žvalgybai, sako A. Butkevičius.

„Buvo išvesta svetima kariuomenė, padėti pagrindai įstoti į NATO, pasirašytos pirmosios sutartys su NATO valstybėmis. Jeigu man reikės atsiskaitinėti Šventajam Petrui, būtent tai jam ir pasakysiu“, – juokauja signataras.

Pašnekovą gąsdina tai, kad Lietuva, anot jo, praranda valstybingumą: „Įsijungėme į Europos Sąjungą (ES), kuri pati neaišku, koks yra darinys.“

Kaip bebūtų, signataras teigia besidžiaugiantis patriotiška jaunąja karta.

„Jie perėmė mūsų seniausias vėliavas net to nejausdami – jie tiesiog pajautė poreikį šiai valstybei. Nepaisant mūsų politikų pastangų paversti šią valstybę tik teritorija ES, žmonės pradeda suvokti, kad jiems reikia kitokios valstybės“, – kalba jis.

A. Butkevičius ragina mylėti savo kraštą ir už jį kovoti: „Darykite tai energingai. Nebijokite įsileisti naujų žmonių. Pasitraukite ir leiskite tiems, kuriems per 30, ateiti, nes jie yra patys patriotiškiausi ir kūrybiškiausi“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi