Lietuvoje

2019.12.04 17:22

Signataras Astrauskas apie Kovo 11-ąją: vyravo bendrumo ir pasitikėjimo kitais jausmas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.12.04 17:22

LRT tęsia pasakojimą apie 1990-ųjų Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarus. Vienas jų – Rimantas Astrauskas – prisimena tuo metu vyravusį bendrumo ir pakilimo jausmą. Nepriklausomybės atkūrimą jis vadina nauja pradžia, galimybėmis pasiekti tai, ko nori.

„Vyravo bendrumo ir pasitikėjimo kitais jausmas. Tokį pakilimą buvo galima matyti ne tik Aukščiausios Tarybos salėje, bet ir mieste.

Aš visiškai nejaučiau baimės, nes tam ruošėmės ir buvome pasiruošę, tačiau tarp Aukščiausios Tarybos deputatų buvo ir nomenklatūros atstovų, atėjusių iš įvairių judėjimų, todėl galėjo būti visko“, – sako signataras.

Susitikimas – su signataru R. Astrausku – laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Signataras Rimantas Astrauskas: prisimenu visa apimantį pakilimo jausmą

Nors po įvykusios revoliucijos visuomenė gavo galimybę gyventi nepriklausomai, pasak signataro, ne viską pavyko padaryti – jis kritikuoja vartotojiškumą ir paviršutiniškumą.

„Pradėjo vyrauti vartotojiškumas, paviršutiniškumas, pradėjome mėgdžioti amerikiečius, lyg norėdami prarasti savo gyvenimo būdą. Kaip bebūtų, turime galimybę siekti savo tikslų. Žmonės turi galimybes. Ar jomis pasinaudos, ar ne – priklauso tik nuo jų pačių“, – kalba R. Astrauskas.

Vyravo bendrumo ir pasitikėjimo kitais jausmas.

Signataro linkėjimas politikams – daugiau dėmesio skirti žmonėms.

„Valdžiai, valstybės tarnautojams pirmiausia norėčiau palinkėti pamatyti valstybės pilietį, stengtis stabdyti šį iš godumo kylantį liberalizmą ir iš liberalizmo kylantį godumą, o žmogui žinoti ir naudotis tuo, ką nustato Konstitucija – valstybės įstaigos tarnauja žmonėms“, – pažymi R. Astrauskas.