Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.06 07:34

Venckienės ekstradicijos procedūra: sūnaus teigimu, buvusi teisėja jau lėktuve į Lietuvą

atnaujinta 07.47
LRT.lt 2019.11.06 07:34

Antradienio vakarą pasirodžiusią informaciją, esą buvusios teisėjos Neringos Venckienės ekstradicijos procedūra prasidėjo, patvirtino Lietuvos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis. Tiesa, jis nepatikslino ir atsisakė įvardinti datą, kada į Lietuvą bus parvežta buvusi Seimo narė.

Savo ruožtu aktyviai apie N. Venckienės situaciją socialinėje erdvėje rašantis sūnus Karolis, jo turimais duomenimis sako, kad pareigūnai su N. Venckiene jau pakeliui į Lietuvą.

„Ką tik gavau informacijos iš patikimų šaltinių, kad mama jau nuvežta į O'Hare oro uostą Čikagoje, ir buvo įsodinta į lėktuvą“, – prieš kelias valandas naujausia informacija pasidalijo K. Venckus.

Buvusios teisėjos situaciją JAV sekė ir vietos žiniasklaida.

Jie pakalbino N. Venckienės sūnų, kuris papasakojo, kad apie gresiantį sulaikymą jo mama sužinojo išvakarėse, tačiau sprukti iš JAV neketino, nes tikėjo šios šalies teisingumo sistema.

„Apie suėmimą mes žinojome dieną prieš, mes galėjome pabėgti į kitą šalį, į ambasadą Čikagoje, bet aš ir mano mama tikėjome Amerikos teisingumo sistema, bet deja viskas baigėsi ne taip, kaip mes tikėjomės“, – televizijai WGN-TV kalbėjo K. Venckus.

Teisėsauga atsisako įvardinti tikslią parvežimo datą

LRT.lt primena, kad generalinis prokuroras Evaldas Pašilis antradienio vakarą patvirtino, kad buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės ekstradicija į Lietuvą vyksta šiuo metu.

„Ekstradicijos procesas vyksta, bet negaliu pasakyti, kada ji bus parvežta – šią ar kitą savaitę, ar dar kažkada. Konfidencialumas yra dalis taktikos“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros vadovas.

„Nei tvirtiname, nei neigiame. Paskelbsime, kai bus Lietuvoje“, – BNS sakė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris.

Lietuvos prokurorai siekė N. Venckienės grąžinimo, kad jai galėtų būti pateikti kaltinimai dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo, tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo, piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis ir kitų nusikaltimų.

Pati N. Venckienė tvirtina, kad šie kaltinimai yra politiškai motyvuoti.

N. Venckienė iš Lietuvos dingo 2013 metais, maždaug tuo metu, kai Seimas panaikino jos teisinę neliečiamybę.

Buvusi teisėja ir parlamentarė Čikagoje suimta 2018 metų vasarį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi