Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.05 18:32

Venckienės sūnus pasidalino gauta mamos žinute: šiuo metu ji dar yra Amerikoje

atnaujinta 20.43
LRT.lt, BNS 2019.11.05 18:32

Rugsėjo pabaigoje išgirdusi galutinį JAV teismo sprendimą, kuriuo buvo atmestas buvusios parlamentarės Neringos Venckienės skundas, pasirodė informacija, kad jau artimiausiomis dienomis buvusi teisėja gali būti parvežta į Lietuvą. N. Venckienės sūnus „Panoramai“ patvirtino, kad ji grąžinama į Lietuvą, bet sakė, kad šiuo metu dar yra Jungtinėse Valstijose, kur šiuo metu yra ir pats.

„Aš iš mamos gavau žinutę prieš porą valandų, kad ji vis dar kalėjime. Kalbėjau su Amerikos žurnalistais, kurie sakė, kad ji vis dar ten. Tai, kad ji Amerikoje – 100 procentų, neaišku, kada ji bus išskraidinta į Lietuvą. Vienas iš pareigūnų pasakė, kad lietuviai atvažiuos vykdyti jos ekstradiciją.

Mano spėjimas, kad šią parą turėtų būti (parvežimas – red. past.). Gaila, kad viskas taip baigėsi viskas Amerikoje – mamos prieglobsčio prašymas taip ir nebuvo išnagrinėtas“, – LRT TELEVIZIJAI sakė N. Venckienės sūnus.

N. Venckienės sūnus, Karolis Venckus, socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino žinute, kurią gavo iš suimtos mamos.

Trumpame laiške rašoma, kad buvusiai teisėjai liepta susirinkti visus daiktus ir ji bus išvežta į Lietuvą.

„Karoliuk, jie mane paima šiandien, dabar. Pasakė, kad paisiimčiau viską, ką turiu. Labai, labai tave myliu“, – tokią žinutę gavo N. Venckienės sūnus.

Bendražygių žinia – Venckienė jau paruošta kelionei į Lietuvą, teisėsauga plačiau nekomentuoja

Apie tai, kad jau artimiausiu metu ekstradicijos procedūra bus vykdoma paskelbė ir jos situaciją sekantys buvę partiečiai bei artimieji.

N. Venckienės įkurta partija „Drąsos kelias“ pranešė, kad ji „jau ruošiama kelionei į Lietuvą“.

„Pačiomis artimiausiomis valandomis N. Venckienė jau turėtų būti nuvežta į oro uostą ir išskraidinta iš jungtinių Amerikos Valstijų į Lietuvą“, – teigiama pranešime.

Partijos „Drąsos kelias“ pirmininkas Jonas Varkala BNS sakė, kad informaciją apie N. Venckienės ekstradiciją gavo iš jos artimųjų.

Pareigūnai pasirodžiusios informacijos plačiau nekomentavo

„Nei tvirtiname, nei neigiame. Paskelbsime, kai bus Lietuvoje“, – BNS sakė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris.

„Nei patvirtinsiu, nei paneigsiu“, – BNS teigė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė.

LRT.lt primena, kad prokurorai N. Venckienei nori pateikti kaltinimus dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo, tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo, piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis ir kitų nusikaltimų.

N. Venckienė iš Lietuvos išvyko 2013-aisiais. Ji Jungtinėse Valstijose suimta pernai vasarį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi