Lietuvoje

2019.11.04 07:33

Skvernelis dėl sveikatos būklės atšaukė susitikimą su Norvegijos premjere

Malinauskas: jau rytoj premjeras gali būti darbe; atnaujinta 13.56
LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS, ELTA2019.11.04 07:33

Vilniuje lankysis Norvegijos premjerė Erna Solberg. Buvo numatoma, kad ją priims Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, tačiau pirmadienį ryte buvo pranešta, kad dėl premjero sveikatos būklės susitikimas atšauktas.

Kiek vėliau buvo pranešta, kad lapkričio 4 dieną ministrui pirmininkui suteiktas laikinas nedarbingumas.

„Šiuo metu atliekamos procedūros – tiek imunoterapija, tiek hemoterapija. Be abejo, kad jas atliekant žmogaus sveikata ir savijauta gali keistis. Premjeras turi teisę, pagal pasirašytus dekretus, bet kuriuo atveju pasiimti laisvą dieną dėl sveikatos numatytų procedūrų. Šiandien jis taip ir padarė, jį pavaduoja. Iš visų tų dienų, kiek jis turi galimybę pasiimti, jis išnaudojęs penkias dienas. Jau rytoj jis galbūt bus darbe. Tai visiškai priklauso nuo jo sveikatos ir procedūrų, kurios jam yra taikomos“, – LRT RADIJUI teigia premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas.

„Teko iš vakaro atšaukti suplanuotus renginius dėl to, kad ministras pirmininkas pasijuto prasčiau“, – vėliau žurnalistams teigė patarėjas.

Anot S. Malinausko, pirmadienį premjeras leidžia laiką namuose.

S. Malinausko teigimu, laikinai premjerą pavaduojantis Žygimantas Vaičiūnas nebuvo įgaliotas pavaduoti premjerą dvišaliame susitikime su Norvegijos premjere.

Kartu S. Skvernelio patarėjas paaiškino, kad dabar laikinai premjerą pavaduojantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas nebuvo įgaliotas pavaduoti premjerą S. Skverelio dvišaliame susitikime su Norvegijos premjere.

„Vienintelis susitikimas, kuriame ponas Vaičiūnas negali pavaduoti ministro pirmininko, yra dvišalis susitikimas Norvegijos premjerės ir Lietuvos premjero (...) Pagal protokolą dviejų šalių vieni iš vadovų susitinka dažniausiai asmeniškai ir čia pavadavimas yra jau sunkiai įmanomas“, – teigė S. Malinauskas. Jo teigimu, ministras pirmininkas šiuo metu yra namuose.

Susitikime buvo ketinama aptarti dvišalį bendradarbiavimą regioninio saugumo ir gynybos, energetinio saugumo bei kitose srityse. Lietuvos ir Norvegijos Vyriausybių vadovai taip pat turėjo kalbėtis apie Europos bei tarptautinės darbotvarkės klausimus.

Premjerui Sauliui Skverneliui dėl pablogėjusios sveikatos atšaukus pirmadienio susitikimą su Norvegijos premjere, su ja telefonu kalbėjosi prezidentas Gitanas Nausėda.

Nei prezidento atstovai, nei Norvegijos premjerė Erna Solberg nekomentuoja, ar pokalbio metu buvo aptarti ir galimi šnipų mainai su Rusija.

„Planavau susitikti su premjeru, bet jis gydosi, turėjo susitikimą atšaukti. Aš kalbėjausi telefonu su prezidentu šiandien, bet nedetalizuosiu, ką mes aptarėme“, – žurnalistams pirmadienį Seime sakė E. Solberg.

E. Solberg, kuri yra ir Norvegijos konservatorių partijos pirmininkė, Vilniuje dalyvaus Europos liaudies partijai priklausančių Šiaurės ir Baltijos šalių centro dešiniosios krypties partijų vadovų susitikime.

Renginio organizatorius konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad susitikime prašys paramos dėl Astravo atominės elektrinės boikoto.

S. Skvernelis rugpjūčio pabaigoje paskelbė, kad serga limfoma, todėl kai kuriomis dienomis per gydymo procedūras teigė negalėsiantis būti darbe.

Anksčiau prezidentas Gitanas Nausėda Vyriausybės vadovui dekretais leido pagal poreikį nebūti darbe iki spalio ketvirtos dienos, vėliau terminas pratęstas iki lapkričio aštuntosios.

Šiuo laikotarpiu esančiomis laikino nedarbingumo dienomis S. Skvernelį pavaduoja energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt