Lietuvoje

2019.08.06 17:05

Nausėda apie įvykius Žiežmariuose ir Biržuose: baimė ir tamsa atsiranda ten, kur žmonėms trūksta žinių

Ineta Nedveckė, LRT.lt2019.08.06 17:05

Prezidentas Gitanas Nausėda sureagavo į įvykius Žiežmariuose ir Biržuose, kai gyventojai sukilo prieš socialiai jautrios visuomenės grupės kaimynystę. Pasak jo, tai – tiesioginė socialinės atskirties iliustracija, o baimė tokiais atvejais kyla iš nežinojimo.

„Jei galima socialinę atskirtį pavaizduoti tiesiogiai – tai štai, Žiežmarių ir Biržų įvykiai ją taip ir iliustruoja. Problemos neneigiame, tačiau stumiame ją nuo savęs, kai ji priartėja prie mūsų šiek tiek arčiau, nei norime prisileisti. Tačiau dėl to ji nedingsta“, – LRT.lt teigia jis.

Biržuose bendruomenė sukilo prieš vaikų namų statybas, Žiežmariuose – prieš protinę negalią turinčių žmonių centro statybas Žiežmariuose.

„Nei be tėvų globos likę vaikai, nei žmonės su negalia neturi būti atstumti, atskirti ir stigmatizuojami. Pagarba jų orumo išsaugojimui – tai mūsų pačių orumo ir brandumo įrodymas. Turime rasti tinkamus būdus, kaip pažeidžiamiausius visuomenės narius įtraukti į bendruomenę, pastebėti jų unikalius sugebėjimus, priimti kaip lygiaverčius, nes jie tokie ir yra“, – rašoma prezidento atsakyme.

Pasak jo, priimti pažeidžiamiausius asmenis kartais trukdo visai ne lėšų trūkumas, o artimiausio kaimyno nepagrįsta baimė: „Baimė ir tamsa atsiranda ten, kur žmonėms trūksta žinių ir gerųjų pavyzdžių. Todėl atskirties mažinimas turi eiti koja kojon su visuomenės švietimu“.

Atjautos, teigia G. Nausėda, negana – privalome jausti atsakomybę už pažeidžiamuosius ir nuoširdžiai rūpintis jų gerove. Išsigąsti sunkumų neturėtų būti mūsų kelias. Nei bendruomenių, nei atsakingų valdžios atstovų.

„Ginkime tuos, kurie yra labiausiai nuskriausti ir kuriems reikia didžiausio mūsų visų dėmesio. Ačiū tiems, kurie šįkart netylėjo ir garsiai prabilo už mūsų visų tyliąją Lietuvą“, – teigia jis.

Populiariausi

„Vaisingumo klinikos“ tyrime į teismą atvesdinti įtarimų sulaukę asmenys
35

Lietuvoje

2021.02.26 14:15

„Vaisingumo klinikos“ tyrimas: finansų direktorius suimtas savaitei, kaltinimus pripažįsta ir įmonės vadovas Usonis

galėjo neapskaityti apie milijono eurų pajamų; atnaujinta 16.22
35
Karantinas
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.02.26 09:34
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: toliau liepsnoja židiniai pramonės įmonėse ir darželiuose, su protrūkiais šeimose susiję 77 atvejai

per parą patvirtinti 624 atvejai; atnaujinta 09.41
6
 Gabrielius Landsbergis
8

Lietuvoje

2021.02.26 10:16

Konservatorių „demokratijos šventės“ šįkart nebus, politologas sako: laimėti prieš Landsbergį – mažai šansų

M. Jurkynas: konkurencijos stoka nenaudinga partijai; atnaujinta 10.55
8