Lietuvoje

2019.07.11 20:37

Išrinktojo prezidento tėtis Antanas Nausėda nesitikėjo, kad sūnus laimės: žinią išgirdo per radiją

LRT TV naujienų tarnyba, Edvardas Kubilius, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.07.11 20:37

Į penktadienį vyksiančią išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos inauguraciją atvažiuoja ir bene svarbiausias svečias iš Klaipėdos – išrinktojo prezidento tėvas Antanas Nausėda. Klaipėdietis sako, kad sūnų išrinkus prezidentu pasikeitė ir jo gyvenimas.

90-uosius metus einantis A. Nausėda dabar svečių sulaukia išties dažnai, o sūnus aplanko rečiau.

„Jau pusmetį neturiu vaiko – jis nuolat užsiėmęs, sunku prisiskambinti“, – sako A. Nausėda.

A. Nausėda neslepia – nerimas prieš rytojų kankina ir jį. „Visas krūvis eis ant sūnaus pečių, todėl savotiškas išgyvenimas yra, malonus, žinoma. Tikiuosi, kad viskas bus gerai. [...] Toks įvykis man pirmą ir turbūt paskutinį kartą gyvenime. Pamatysiu ir buvusią prezidentę, ir savo sūnų“, – džiaugiasi G. Nausėdos tėtis.

Sūnui pranešus, kad kandidatuos į Respublikos prezidentus, vyresnysis Nausėda teigia nelabai tikėjęs, jog šis laimės rinkimus. A. Nausėda pasakoja rinkimų naktį praleidęs namuose, tačiau galutinių rezultatų nesulaukęs. Per radiją išgirdus, kad sūnus išrinktas prezidentu, A. Nausėdą apėmė euforija.

„Buvo daug darbų, todėl anksti nuėjau miegoti ir nesulaukiau balsavimo pabaigos. Kai prabudau 12 valandą ir išgirdau, kad jis išrinktas prezidentu, buvo šioks toks šokas. Aš jam paskambinau tik ryte, nes žinojau, kad bus užimtas. [...] Kaimynai pasveikino, pradėjau jausti didesnę pagarbą. Aplinka pasidarė išties maloni“, – įspūdžiais dalijasi išrinktojo prezidento tėtis.

Tiki sūnumi

Anot A. Nausėdos, Lietuvos visuomenė, įvertinusi jo sūnaus ekonominę patirtį, patikėjo jo, kaip prezidento, galimybėmis.

„Jis yra apsiskaitęs ir tikiuosi, kad, turėdamas gerą komandą, šalies palaikymą ir eidamas reikiama linkme, viską pasieks. Žmonės juo tiki, dėl to jis ir surinko tokią didelę dalį balsų. [...] Aš žinau jo atkaklumą, darbštumą, patriotiškumą ir meilę tėvynei. Jis labai išgyvena dėl Lietuvos. Esame apie tai daug šnekėję“, – sako jis.

Atidžiai per radiją besiklausydamas sūnaus išsirinktos komandos pavardžių, A. Nausėda teigia pasitikintis atžalos apsisprendimu.

„Tos pavardės, kurios jau yra girdėtos – geros, žinomos ir labai darbščios. Dalis man yra nežinomų, bet, manau, kad sūnus yra su jais susipažinęs“, – neabejoja A. Nausėda.

Pašnekovo teigimu, didžiausia problema Lietuvoje – socialinė nelygybė, į ką Nausėda vyresnysis prašys sūnų atsižvelgti labiausiai.

„Vieni uždirba per daug, kiti per mažai. Apie tai esame su sūnumi kalbėję. Jeigu bus proga, reikės darkart paprašyti. [...] Reikia sutvarkyti šitą betvarkę, kad visi būtų užimti, gautų atitinkamą atlyginimą, o tų, kurie sąžiningai dirba, atlyginimai būtų didesni. Prašysiu, kad jis, kaip prezidentas, į tai atkreiptų dėmesį“, – pabrėžia A. Nausėda.

Pasikeis ir tėvo gyvenimas

Po rinkimų šiek tiek pasikeis ir A. Nausėdos gyvenimas. Prieš penkerius metus jis liko našlys, tad dabar visi namų rūpesčiai – ant vieno pečių.

Klaipėdoje gyvena pašnekovo brolis ir sesuo, kurie prižiūri namus, kai Nausėda vyresnysis išvažiuoja į Vilnių pas sūnų ir dukrą. A. Nausėda sako, jog dabar į Vilnių turės vykti dažniau.

Klausimas, kaip užauginti sūnų prezidentą, A. Nausėdą pralinksmina. Jis sako, jog labiausiai vaikus auklėjusi mama, kuri buvo mokytoja. Pašnekovo pasakojimu, sūnus nuo pat mažens buvo linkęs į mokslus, puikiai baigė visas ugdymo įstaigas, o maistui skirtus pinigus leido knygoms.

„Žmona dėstė matematiką, taisydavo sąsiuvinius, o greta sėdėdavo jis ir visą laiką žiūrėdavo. Aš jam duodavau darbo kieme arba mokydavau žaisti šachmatais“, – prisiminimais dalijasi Nausėda vyresnysis.

Paklaustas, ko palinkėtų savo sūnui, kaip prezidentui, G. Nausėdos tėtis atsako – sveikatos ir nuolat lydinčio entuziazmo.

„Jis turi išpildyti savo pažadus, įvykdyti gerovės programą, kurią užsibrėžė. Mūsų šaliai būtina kuo greičiau panaudoti visus turimus resursus šiems tikslams pasiekti. Linkiu surinkti stiprią komandą, palaikyti gerus ryšius su partijomis, nors jis nelabai jas mėgsta ir dėl to pats į jokią partiją nestoja. Jeigu kokios nors partijos nesutaria, jis dėl to labai pergyvena. Norėčiau, kad jis suvienytų visas tarybas, ministrus ir partijas, kad jos vieningai dirbtų ir prisidėtų prie šalies ekonominio lygio kėlimo“, – LRT RADIJUI kalba A. Nausėda.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.