Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Rugsėjį įsigalios alkoholį masiniuose renginiuose ribojančios įstatymo pataisos

ELTA2015.09.08 13:45

Šių metų rugsėjo 1 d. įsigalios Seimo priimti Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, ribojantys alkoholio vartojimą masiniuose renginiuose.

Šių metų rugsėjo 1 d. įsigalios Seimo priimti Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai, ribojantys alkoholio vartojimą masiniuose renginiuose.

Pasak įstatymo autorės Seimo narės Rimos Baškienės, iki rugpjūčio 31 d. savivaldybių institucijos privalo priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

„Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimais savivaldybių tarybos skatinamos būti blaivybės puoselėtojomis, siekti, kad visi jų savivaldybėse vykstantys renginiai vyktų nevartojant alkoholinių gėrimų, kad atėję į juos žmonės galėtų džiaugtis kultūra ir rodytų gražų pavyzdį jaunimui“, – sako R. Baškienė.

Pasak jos, liepos 9 d. Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai priėmė sprendimus, kurie užkirs kelią ne tik alkoholinių gėrimų prekybai renginiuose, bet ir neblaivių žmonių pasirodymą juose. Nuspręsta, kad Šiaulių rajone vyksiančiuose renginiuose vyraus blaivybė, bus propaguojamas sveikas gyvenimo būdas. Vienkartinių licencijų prekybai alkoholiui atsisakymas nebus nuostolingas savivaldybės biudžetui, nes didelių pajamų iš vienkartinių leidimų prekiauti alkoholiu renginių metu savivaldybė negaudavo, o alkoholio padaroma žala, ypač jaunimui, yra didžiulė. Pakeistos ir renginių organizavimo Šiaulių rajono savivaldybės teritorijoje taisyklės, kuriomis siekiama užtikrinti, kad į renginio teritoriją nebūtų įleidžiami neblaivūs ar nuo psichotropinių medžiagų apsvaigę asmenys ir į renginio teritoriją nebūtų įsinešami alkoholiniai gėrimai, narkotikai ar kitos psichotropinės medžiagos.

Blaivybės puoselėtojas, Šiaulių rajono tarybos narys Ramūnas Karbauskis tarybos metu kalbėjo, kad reikia pakeisti renginių kokybę, o renginių aplinką padaryti saugesnę, primindamas, kad taip elgtis skatino dešimtys tūkstančių Lietuvos piliečių, kurie pasirašė jo kartu su dainų autoriumi ir atlikėju Andriumi Mamontovu inicijuotą peticiją, raginusią pakeisti atitinkamus Alkoholio kontrolės įstatymo straipsnius ir uždrausti prekiauti alkoholiniais gėrimais, juos vartoti ar jų turėti viešuosiuose renginiuose, kuriuose dalyvauja asmenys, jaunesni nei 18 metų.

R. Baškienė tikisi, kad Šiaulių rajono savivaldybės pavyzdžiu paseks ir kitos Lietuvos savivaldybės.

2015 m. gegužės 21 d. Seimas priėmė Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus, kad ne tik koncertų, teatro spektaklių, bet ir visų švenčių, masinių renginių, parodų bei kitų renginių, skirtų nepilnamečiams, metu nebūtų prekiaujama ir nebūtų vartojamas alkoholis. Įstatyme nurodoma, kad Savivaldybių tarybos turi teisę riboti ar uždrausti prekybą alkoholiniais gėrimais ne tik švenčių, masinių renginių, bet ir parodų, koncertų, teatro spektaklių, cirko ir kitų renginių metu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.