Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.04 10:18

Papasakojo apie būsimą Nausėdos inauguraciją: bus ir išskirtinių dalykų

kainuos apie 60 tūkst. eurų; atnaujinta 10.36
Domantė Platūkytė, LRT.lt 2019.07.04 10:18

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda taps pirmuoju prezidentu savo inauguracijos metu apsilankiusiu prie Nepriklausomybės akto signataro, tautos patriarcho Jono Basanavičiaus paminklo, ketvirtadienį teigė Inauguracijos komisijos atstovai. Taip pat šįkart nuspręsta nekviesti aukščiausio lygio užsienio vadovų.

Pagrindinė inauguracijos žinutė – Lietuva yra viena, todėl dalyvauti šventėje kviečiami visi pasaulio lietuviai, sako Inauguracijos komisijos pirmininkė Algė Budrytė.

Anot jos, bus kreipiamasi į kultūros centrus ir kviečiama prisidėti prie programos bei atverti savo duris visuomenei – nesvarbu, kad fiziškai kai kurie negalės atvykti į Vilnių ir dalyvauti ceremonijoje, sako A. Budrytė, dalyvauti ir tapti šios šventės dalimi bus galima bent jau nuotoliniu būdu – įsijungti tiesioginę LRT TELEVIZIJOS, RADIJO bei portalo LRT.lt transliaciją.

Dieną išrinktasis prezidentas G. Nausėda pradės 10 val. apsilankydamas prie patriarcho Jono Basanavičiaus paminklo.

Vėliau vyks iškilmingas Seimo posėdis, skirtas Lietuvos Respublikos Prezidento priesaikos ceremonijai.

Vidurdienį iki Katedros aikštės Gedimino prospektu žygiuos Lietuvos ginkluotosios pajėgos, o rikiuotėje dalyvaus ir šauliai.

13 val. Vilniaus Šv. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje vyks iškilmingos šv. Mišios, o po valandos Katedros aikštėje bus Lietuvos miestų ir miestelių bei užsienio lietuvių vėliavų pagerbimo ceremonija.

15 val. vyks prezidento rūmų perdavimo ceremonija Daukanto aikštėje, kur prezidentas kreipsis į tautą, o vėliau šioje aikštėje vyks koncertas.

Bus 10 atlikėjų, kurie atstovaus savo apskritims, kurioje yra gimę. Koncertas baigsis bendru visų atlikėjų kūriniu, o tai simbolizuos, kad esame viena Lietuva. Vis dėlto A. Budrytė neatskleidė, kokie atlikėjai pasirodys koncerto metu, nes nori palikti intrigą. Ji taip pat užsiminė, kad visi atlikėjai pasirodys nemokamai, siekdami prisidėti prie šventės.

Vakare pakviesime valstybės vadovus ir kitus tautiečius, prisidėjusius prie Lietuvos valstybės kūrimo, kalbėjo A. Budrytė. Priėmimas prezidentūros kieme vyks nuo 19 val.

Paklausta, ar bus kviečiami tautinių mažumų atstovai, A. Budrytė atsakė, kad atskiras kvietimas nenumatytas, tačiau dalyvauti renginiuose kviečiami visi, nepriklausomai nuo tautybės.

Anot Inauguracijos pirmininkės, svarbu įgyvendinti tai, ko norėjo prezidentas, todėl bus apsiribota vienu pokyliu, o didžioji dalis svečių bus premijų laureatai, kiti garbūs svečiai.

A. Budrytė pabrėžė, kad bus siekiama sutilpti į 60 tūkst. eurų biudžetą. „Darome, ką galime“, – sakė ji.

Aukščiausio lygio užsienio vadovų nusprendėme nekviesti, akcentuoja A. Budrytė, nes G. Nausėda nori daugiau laiko skirti čia esantiems paprastiems žmonėms.

G. Nausėdos inauguracija vyks liepos 12 dieną. Šios iškilmės rengiamos nuo 1919 metų, kai šalies vadovu buvo išrinktas Antanas Smetona.

Daugiausia lėšų inauguracijai skiria prezidentūros kanceliarija.

Inauguracijų mūsų šalies istorijoje buvo ir kuklių, ir pompastiškų. Vienos prabangiausių – Rolando Pakso, 2003-iaisiais jos atsiėjo per 300 tūkstančių litų, tai yra apie 90 tūkst. eurų.

Skaičiuojama, kad 2009-aisiais prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguracijos renginiai atsiėjo apie 30 tūkst. litų, o tai yra apie 9 tūkst. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi