Lietuvoje

2019.06.30 09:20

Didžiulis durpyno gaisras Šilutės rajone: planuojama užgesinti iki pirmadienio, jei nepasikeis orai

atnaujinta 12.34
LRT RADIJAS, LRT.lt2019.06.30 09:20

Ugniagesiai sako, kad gaisrą Traksėdžių durpyne planuojama užgesinti iki rytojaus (pirmadienio) ryto, jei nepasikeis orai. Šiuo metu gesinami paskutiniai gaisro židiniai, tačiau darbus apsunkina tai, kad jie yra po žeme.

„Pajėgos visos vietoje – 40 ugniagesių, 30 įmonės darbuotojų, išdėstyta visa įranga, gesinimo technika. 

Viskas vyksta ten, kur buvo atvira liepsna, ten viena kita kibirkštėlė yra durpėse. Toks gesinimas yra gana sudėtingas, ilgai trunkantis. Jei jis 20–50 cm. gylyje, tai ne taip lengva jį surasti ar užgesinti“, – LRT RADIJUI sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Laimonas Tubis.

LRT.lt primena, kad naktį nurimęs vėjas ugniagesiams leido kiek atsikvėpti. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento situacijų koordinavimo skyriaus viršininkas Rimantas Ramanauskas sekmadienį ryte pasakojo, kad gaisro plitimas sustabdytas, o kiek truks jo likvidavimo darbai priklausys nuo orų.

„Planuojame, kad vakarykščiai židiniai bus patikrinti, įvertinta, ar jie neatsinaujina. Taip pat vykdoma stebėsena stiprėjant vėjui, ar neatsiranda naujų židinių. Labai daug kas priklausys nuo šiandienos meteorologinių sąlygų.

Dienos metu laukiama stipresnio vėjo, tačiau jis bus silpnesnis nei vakar ar užvakar“, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento  situacijų koordinavimo skyriaus viršininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt