Lietuvoje

2019.06.28 16:59

Suskubo į pagalbą: gaisrą Traksėdžių durpyne pradeda gesinti Latvijos kariuomenės sraigtasparnis

atnaujinta 19.46
Austėja Masiokaitė-Liubinienė, Ramūnas Jakubauskas, BNS2019.06.28 16:59

Nors Lietuvos kariuomenė turi tris sraigtasparnius Mi-8, galinčius vykdyti gaisrų gesinimą, šiuo metu nė vienas iš jų negali vykti į Šilutės rajoną, kur penktadienį kilo didelis durpyno gaisras. Tačiau vakare prie darbų prisidėjo Latvijos kariuomenės sraigtasparnis.

Prie Traksėdžių durpyne Šilutės rajone penktadienį kilusio gaisro gesinimo prisijungė ir Latvijos kariuomenės sraigtasparnis.

„Latviai atvyko su sraigtasparniu Mi-8 su gesinimo įranga. Maždaug apie septintą vakaro jie jau buvo vietoje ir jau keletą kartų pylė vandenį ant gaisro židinio“, – BNS sakė Lietuvos kariuomenės atstovas majoras Gintautas Ciunis.

Pagalba skirta tarpininkaujant Lietuvos krašto apsaugos ir Latvijos gynybos ministerijoms.

Gaisro gesinimo operacijai ir toliau vadovauja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD). Naujausiais duomenimis, gaisrą gesina daugiau nei 10 ugniagesių autocisternų.

Nė vienas iš trijų kariuomenės sraigtasparnių negali kilti gesinti durpyno gaisro

„Bandome pakelti ir nežinia kaip, bet gal pakelsime vieną iš Mi-8, o jeigu bus poreikis ir paprašysime, į pagalbą atskubės latviai“, – taip kiek anksčiau penktadienį BNS sakė krašto apsaugos ministro patarėja viešiesiems ryšiams Vita Ramanauskaitė.

Pasak jos, tokią galimybę ministras Raimundas Karoblis penktadienį aptarė su Latvijos atstovais.

„Jeigu bus poreikis, ministras susitarė, kad latviai padės“, – sakė ji.

Pasak jos, šiuo metu vienas iš kariuomenės sraigtasparnių „Dauphin“ jau žvalgo gaisro teritoriją.

„Lietuvos kariuomenė naudoja tris sraigtasparnius Mi-8, tik šiuo metu vienam sraigtasparniui po 100 valandų darbo ore atliekama privaloma techninė apžiūra, o du iš trijų sraigtasparnių negali skristi dėl atliekamo remonto“, – BNS sakė Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento atstovas kapitonas Vytenis Miliušas.

Mi-8 yra aprūpinti „Bambi Bucket“ tipo vandens paėmimo įranga, kuria vienu kartu galima pasemti daugiau nei 2,5 tūkst. litrų vandens.

Nors kariuomenė taip pat turi sraigtasparnius „Dauphin“, o pasieniečiai – „Eurocopter“, jie negali atlikti gaisrų gesinimo funkcijos.

Vienas iš kariuomenės „Dauphin“ sraigtasparnių penktadienio popietę turėtų vykti į gaisro vietą atlikti žvalgybos darbų.

Šilutės rajone užsidegus 12 hektarų Traksėdžių durpyno, telkiama ugniagesių technika iš visos Lietuvos. Ugniagesiai teigia, jog situacija sudėtinga ir dėl didžiulio vėjo.

Pernai Lietuvos kariuomenės sraigtasparniai padėjo gesinant miškų gaisrus Latvijoje ir Švedijoje.

2016 metais Mi-8 padėjo gesinti didelius gaisrus Radviliškio rajone ir Šiauliuose, 2014 metais gesino miško gaisrą Kuršių nerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.