Lietuvoje

2019.06.28 20:43

Misiūnas apie durpyno gaisrą: lietuvių pasieniečiai negali gesinti sraigtasparniu – neturi reikalingų licencijų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.28 20:43

Penktadienio popietę Traksėdžių durpyne kilęs gaisras vis dar gesinamas, dūmai ir degėsių tvaikas pavakare pasiekė Šilutę. Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas atskleidė, kad po pokalbio su valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadu paaiškėjo, kad Lietuvos pasieniečiai pilotai negali gesinti gaisro sraigtasparniu, nes neturi tam reikalingų licencijų.

Pasak ministro, po pokalbio su valstybės sienos apsaugos vadu, paaiškėjo, kad pasieniečių pilotai neturi licencijų skraidyti su sraigtasparniu, turinčiu vandeniui gabenti skirtas priemones, todėl pasieniečiai padėti gesinti gaisrą negali.

„Kalbėjau su VSAT. Dar senais laikais buvo nupirkta gesinimo įranga sraigtasparniui, tačiau dabar pasikeitė sraigtasparnių pilotai ir jie neturi licencijų (skraidyti sraigtasparniais su gesinimo įranga – LRT.lt). Tai tikrai keista situacija. Aš pasiklausiau, ar yra planuose tas licencijas įsigyti, tai tikrai yra planuose, tačiau dabar yra taip, kad pasieniečių sraigtasparnis negali pakilti, nes neturi pilotai licencijos skraidyti su vandens kaušu“, – tikina ministras.

E. Misiūnas sako, kad kol kas būtinybės malšinti liepsnas iš oro nėra. Tačiau jau dabar virš gaisravietės ratus ore suka ir gaisrą gesina į pagalbą atvykęs Latvijos oro pajėgų sraigtasparnis su gaisro gesinimo įranga. E. Misiūnas žada šeštadienį vykti į gaisravietę, bus sprendžiama dėl tolesnės latvių ir galbūt estų pagalbos.

Budintys kariuomenės sraigtasparniai nėra pasirengę atlikti gaisro likvidavimo darbų dėl vykdomos techninės apžiūros ir remonto. Į dangų kariuomenė pakėlė tik žvalgybinį sraigtasparnį. Dabar dėliojami gesinimo planai ir metodai, kurie padėtų greičiausiai užgesinti pleškančius durpynus.

Gyventojams rekomenduojama palikti namus. Likusiems namuose dalijamos kaukės, patariama užsidaryti langus ir nebūti lauke. Daugiau nei 12 hektarų plotui gesinti pasitelkta technikos iš visos Lietuvos.