Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.15 12:58

Per tris dienas nuskendus 17 žmonių, gelbėtojai kreipiasi į gyventojus: rūpinkitės savo saugumu

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.06.15 12:58

Lietuvoje per tris dienas nuskendus 17-ais žmonių gyventojai raginami atsargiai elgtis prie vandens. Skaičiuojama, kad penktadienį Lietuvoje nuskendo 5 žmonės, užvakar ir trečiadienį po 6.

Penktadienį žmonės nuskendo Druskininkų ir Kazlų Rūdos savivaldybėse bei Šakių, Kupiškio ir Rokiškio rajonuose. Visi nuskendusieji vyrai, praneša LRT RADIJAS. Apie neaiškios tapatybės nuskendusį vyrą Druskininkų savivaldybėje informavo pasieniečiai. Kazlų Rūdos savivaldybėje tvenkinyje rastas nuskendęs prieš tris dienas dingęs 47-erių metų vyras.

Tęsiantis karščiams stiprinamos pareigūnų pajėgos, prie vandens telkinių jie savaitgalį patruliuos dažniau.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Vida Šmigelskienė LRT RADIJUI sakė: „Žmonės iš tikrųjų nelabai atsakingai elgiasi, o taisyklės, kaip išvengti tokių nelaimių, yra labai elementarios. Reikia rūpintis savo ir kitų saugumu.

Svarbiausia, nesimaudyti nežinomose vietose, perkaitus, apsvaigus nuo alkoholio. Labai rizikinga maudytis vienam, nakties metu, nes nebus, kas iškvies pagalbą ar padės išsigelbėti. Ir žinoma, nereikėtų pervertinti savo jėgų plaukiant, manant, kad esate labai puikus plaukikas.“

PAGD atstovė įvardijo ir vieną labai svarbų prašymą visiems tėvams – labai rūpintis savo vaikais, nepalikti be priežiūros prie ežerų ar kitų vandens telkinių. „Užtenka tik vienos minutės, o pasekmės gali būti labiau skaudžios“, – sakė V. Šmigelskienė.

Į policiją kreipiasi dėl daiktų

Klaipėdos apskrities VPK atstovė Andromeda Grauslienė sakė, kad kurortuose policija linkusi informuoti ir įspėti poilsiautojus, o ne bausti už nusižengimus. Pasak jos, dažniausiai žmonės į policiją kreipiasi dėl pamestų daiktų.

„Turistai būna atsipalaidavę, mažiau linkę kreipti dėmesį į savo daiktų saugumą, pametami arba paliekami kažkur tam tikri daiktai: dviračiai, piniginės, fotoaparatai“, – sakė Klaipėdos VPK atstovė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi