Naujienų srautas

Lietuvoje2019.05.21 10:20

Postą paliekanti Grybauskaitė: dvi kadencijos yra daugiau, nei reikia demokratinėje valstybėje

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.05.21 10:20

Išankstiniame balsavime antradienį dalyvavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad Lietuvos žmonėms pasisekė, jog antrame ture dalyvauja to verti kandidatai.

„Žmonės galės tikrai pasirinkti, kas labiausiai tinka ir yra prie širdies“, – sakė prezidentė, bet neatskleidė, ar kandidatas, kuriam balsą atidavė pirmame ture, pateko į antrąjį.

Šalies vadovė kalbėjo, kad naujajam prezidentui teks rūpintis šalies stabilumu, taika ir gerove.

Tikisi, kad išrinks tuos, kurie dirbs

Antradienį prezidentė balsą atidavė ir Europos Parlamento (EP) rinkimuose. Paklausta, kaip vertina iki šiol EP dirbusių Lietuvos atstovų darbą ir ko tikisi iš naujųjų europarlamentarų, D. Grybauskaitė kalbėjo, kad lietuvių darbą EP turi vertinti rinkėjai.

„Ten taip pat yra atsakingas Lietuvos interesų atstovavimo darbas, be kurio, daugelis mūsų sprendimų, tokie kaip Europos biudžetas, įvairūs kiti projektai, negali būti išspręsti. Todėl labai tikiuosi, kad mūsų žmonės pasistengs išrinkti tuos, kurie dirba, o ne tik sėdi ir džiaugiasi gera alga“, – kalbėjo prezidentė.

„Palieku su geru jausmu“

Šie rinkimai paskutiniai, kuriuos D. Grybauskaitė balsuoja kaip pareigas einanti šalies vadovė. Kalbėdama apie tai, su kokiomis mintimis palieka šalies vadovės postą, ji sakė, kad viskas yra savo laikas, o dvi kadencijos yra daug.

„Daugiau nei reikia demokratinėje valstybėje. Palieku su geru jausmu, manau, kad padariau, ką galėjau ir duok Dieve kitiems sveikatos“, – sakė D. Grybauskaitė.

Paklausta, ar pavargo per dvi kadencijas prezidentės pareigose ji atsakė trumpai: „Kodėl turėčiau?“

Šalies vadovė kalbėjo, kad būti prezidente buvo įdomu. Anot jos, valstybė keitėsi, buvo įvairių įvykių, netikėtumų, o mokytis reikėjo kiekvieną dieną.

„Situacija kiekvieną dieną buvo kitokia. Manau, kad tai buvo didžiulis iššūkis ir esu laiminga, kad Lietuvos žmonės manimi patikėjo ir suteikė tą iššūkį visus 10 metų“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi