Lietuvoje

2019.05.20 17:24

Su Ukrainos prezidentu susitikusi Grybauskaitė: reikia sutraiškyti oligarchinę sistemą

LRT.lt2019.05.20 17:24

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio inauguracijoje, praneša prezidentės spaudos tarnyba.

Po inauguracijos įvyko Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės dvišalis susitikimas su naujuoju Ukrainos prezidentu. Jo metu aptartas dvišalių ryšių stiprinimas, geopolitiniai iššūkiai ir saugumo situacija, Ukrainos bendradarbiavimas su Europos Sąjunga ir NATO.

„Naujasis prezidentas nori labai daug pokyčių. Jis tikrai siejamas su didelėmis žmonių viltimis, todėl pokyčiai yra galimi, jeigu žmonės jį palaikys ir, aišku, jeigu šis prezidentas gebės pasinaudoti tuo palaikymu, gebės pasinaudoti susiklosčiusia situacija ir galiausiai sutraiškyti oligarchinę sistemą, kokia buvo įkurta ir veikia Ukrainoje beveik 30 metų“, – prezidentės spaudos tarnybos išplatintame garso įraše sakė D. Grybauskaitė.

Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva yra nuosekli ir principinga Ukrainos žmonių rėmėja, tvirtai palaikanti Ukrainos suverenumą bei teritorinį vientisumą ir teikianti Ukrainai visokeriopą paramą tiek valstybiniu lygiu, tiek aktyviomis pilietinės visuomenės pastangomis.

Šalies vadovė taip pat akcentavo, kad Lietuva, pati įveikusi sudėtingą euroatlantinės integracijos kelią, yra visuomet pasirengusi padėti Ukrainai pasidalindama savo patirtimi ir teikdama ekspertinius patarimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.