Lietuvoje

2019.04.29 20:00

Klaipėdoje rasto naujagimio gelbėti suskubusi slaugytoja: įvertinau gyvybines funkcijas ir pradėjau jį šildyti

Klaipėdoje, prie vaikų darželio šeštadienio rytą rastas ir reanimacijoje gydomas naujagimis sveiksta, gyvybei pavojaus nėra, bet dar kurį laiką jį globos medikai.

Kūdikio šlapime aptikta narkotinių medžiagų. Policija pradėjo tyrimą, dėl palikimo be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei. Tęsiant gimdyvės paieškas, pasitelkti kinologai su šunimis, prašoma ir ką nors žinančių žmonių pagalbos.

Klaipėdos universitetinės ligoninės slaugytoja Jūratė sako vos atėjusi į darbą pirmiausia skubėjo prie šeštadienį rasto berniuko lovelės.

Apie 16 metų sunkios būklės naujagimius ligoninėje slauganti moteris buvo pirmoji, teikusi jam pagalbą. Į rankšluostį susuktą ir prie vaikų darželio tvoros paliktą naujagimį rado šunį vedžiojęs kaimynas, kuris iškart paskambino jai. 

Žinios. Po susidūrimo su baltuoju banginiu – nerimas: Rusijos kariškiai vėl treniruoja šiuos žinduolius?

„Iš pradžių aš ir pati pagalvojau, kad jis negyvas, bet kai jį paėmiau, jisai pradėjo verkti. Įvertinau gyvybines veiklas – naujagimis kvėpavo, verkė, iš virkštelės nekraujavo, todėl beliko man jį šildyti. Dar dabar jaučiu aš jį, kaip aš jį pasiėmiau, tikrai labai keistas jausmas – ir laimė, ir džiaugsmas tuo pačiu, kad jis gyvas“, – sakė slaugytoja.

Anot jos, naujagimiui duotas Justo vardas. Anot slaugytojos, taip sugalvojo naujagimį radęs vyras.

Dėl berniuko gyvybės kovojantys medikai sako, kad jis sveiksta. Spėjama, kad gimė ne ligoninėje – virkštelė nebuvo tinkamai sutvarkyta, todėl kūdikis neteko kraujo, jo šlapime rasta narkotikų pėdsakų, jis buvo kone mirtinai sušalęs

„Pradžia buvo tikrai sunki, nes atvyko labai sušalęs ir mikrocirkuliacija buvo sutrikusi. Buvo šildomas inkubatoriuje, buvo leidžiami šilti skysčiai, panašiai apie 5 valandas vyko tas jo šildymas", – sakė gydytoja neonatologė Daina Keršytė.

„Visi reikalingi tyrimai buvo atlikti, kažkokių traumų nebuvo, alkoholio kraujyje nerasta, o šlapime rasta narkotikų – ekstazio. Šiandieną paėmėme vėl tyrimus pakartotinai dėl narkotikų, pažiūrėsime kaip ten vystosi, ar viskas valosi, tikėtina, kad jis tikrai išgyvens", – sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

Policija intensyviai ieško kūdikį pagimdžiusios moters. Teritoriją žvalgė kinologai su tarnybiniais šunimis, apklausiami greta darželio esančių daugiabučių gyventojai. Prašoma ir visuomenės pagalbos – galbūt kas nors atkreipė dėmesį į gana ryškų rankšluostį, į kurį buvo suvyniotas naujagimis.

„Jeigu matėte moterį, nešančią vaikelį, arba turit kažkokios informacijos galbūt žinote moterį, kuri turėjo šiomis dienomis gimdyti ir staiga vaikelio nebeturi, labai prašome nedelsiant skambinti 112. Yra išsiųsti raštai visoms apskrities gydymo įstaigoms, kad jeigu kreipsis moteris su gimdymo požymiais, nedelsiant būtų pranešta policijos pareigūnams, nes tikėtina, kad gimdyvei taip pat gali būti tam tikrų komplikacijų. Ekspertai atliks DNR tyrimus ir bus bandoma nustatyti , kad yra vaikelio tėvai“, – teigė Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė.

Pareigūnai sako, kad pradėjus veikti gyvybės langeliams, tokie atvejai tapo itin reti - palikus kūdikį gyvybės langelyje, medikai juo pasirūpina iškart, o žmogui – užtikrinamas anonimiškumas.