Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.29 12:31

Vilniaus rajono gyventojai jaučiasi diskriminuojami: prie namų nėra vietos ugdytis lietuvių kalba

Vilniaus rajono gyventojai jaučiasi diskriminuojami dėl ugdymo lietuvių kalba: priversti vežti vaikus į kitas gyvenvietes, nors ugdymo įstaiga – po langais.

„Vilniaus rajono savivaldybės administracija nepalankiai žiūri į lietuvių švietimą Vilniaus rajone. Opozicijos nariai ne kartą kreipėsi į savivaldybę, teikė projektus atidaryti naujas grupes rajone lietuvių ugdymo kalba, bet dėl formalių ir išgalvotų priežasčių visi prašymai atmesti“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Seime sakė Vilniaus rajono savivaldybės opozicijos lyderis konservatorius Gediminas Kazėnas.

Su Vilniaus rajono mere, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstove Marija Rekst BNS kol kas nepavyko susisiekti.

Rastinėnų gyventoja Rugilė Juškevič per spaudos konferenciją teigė, kad vietos gyventojai ne kartą kreipėsi į savivaldybę prašydami Rastinėnuose atidaryti grupę lietuvių kalba, bet nesėkmingai.

„Rastinėnų mokykla yra dviejų aukštų pastatas, dvi bibliotekos yra, bet visi tėvai gavo atsakymus, kad ten nėra vietos jums. Man nesuvokiama, kaip gali nebūti vietos ugdytis lietuvių kalba“, – sakė R. Juškevič.

Rastinėnų gyventojas Linas Rutkauskas pasakojo turėsiantis tris vaikus vežioti į dvi skirtingas ugdymo įstaigas, nors darželis – šalia, tik lietuviams jame vietos nėra.

„Mes esame daugiavaikė šeima, sūnus eina Čekoniškėse, per stebuklą gavome vietą, ir dvyniai ten pat eina. Dabar sūnui penkeri metai, jis eis į Sudervę, o dvyniai vietos negauna. Sako, jūs eikite ir ten, ir ten, o Rastinėnų darželis – man iki jo 500 metrų būtų“, – sakė daugiavaikis tėvas.

Seimo narys konservatorius Audronius Ažubalis, komentuodamas situaciją, teigė, kad „dauguma, kuri nesikeičia jau daug metų, sąmoningai ir sistemingai diskriminuoja lietuvių vaikus Vilniaus rajone“. Parlamentaras sakė matantis vienintelę galimybę spręsti problemą – tiesioginį Vyriausybės įsikišimą, steigiant ugdymo įstaigas rajone.

Vilniaus rajono tėvų bendruomenės atstovė Daiva Legan tvirtino, jog tėvai priversti vaikus vesti į privačias ugdymo įstaigas, nes valstybinėse lietuvių kalba yra per mažai vietų.

„Riešės seniūnijoje darželį baigė 30 vaikų, o į priešmokyklinę grupę Riešės gimnazijoje priimama 110 vaikų ir dar 44 – į Bukiškių skyrių. Vadinasi, 154 vaikus priėmė į priešmokyklinį ugdymą. Darželį baigė 30, o kur ugdosi 122? Privatūs darželiai steigiami“, – kalbėjo tėvų atstovė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi