Naujienų srautas

Lietuvoje2015.06.04 16:43

Klaipėdoje pasaulį išvydo penkios baltosios tigriukės

Klaipėdos zoologijos sode itin retos rūšies baltoji tigrė atsivedė net penkias tigriukes. Zoologijos sodo savininkas sako, kad tai retas atvejis net pasaulyje.

Klaipėdos zoologijos sode itin retos rūšies baltoji tigrė atsivedė net penkias tigriukes. Zoologijos sodo savininkas sako, kad tai retas atvejis net pasaulyje.

Trejų metų baltoji tigrė Jūratė atsivedė penkias, itin retos rūšies, baltąsias tigriukės. Jos pasaulį išvydo vos prieš tris savaites.

„Yra buvę, kad gimė trys tigriukai. Tai jau yra labai daug. Na, o kad gimtų penkios, tai gal net pasaulyje vienintelis atvejis, ypač kalbant apie baltąją tigrę“, – sakė Edvardas Legeckas, Klaipėdos zoologijos sodo savininkas.

Dabar tigriukes akylai stebi veterinarijos gydytojas. Po porą šimtų gramų sveriančios mažylės minta motinos pienu, kurio pakanka visoms.

Trys Bengalijos tigrės iš Čekijos, Klaipėdos zoologijos sode apsigyveno prieš trejus metus. Viena iš jų trijų baltų tigriukų – dviejų patelių ir patinėlio, susilaukė prieš septynis mėnesius. Šie, jau paaugę, iki trisdešimt kilogramų sveriantys jaunikliai Klaipėdos zoologijos sode leidžia paskutines dienas.

„Pirmieji trys balti tigriukai iškeliaus į Kalvarijos zoologijos sodą. Ten jie galės augti ir toliau garsinti Lietuvą. Per du metus tikimės rasti jiems poras“, – pasakojo E. Legeckas.

Antrosios baltosios tigrės tigriukai, gimę prieš porą mėnesių, kaip ir naujasis penketukas, greičiausiai liks Klaipėdos zoologijos sode. Jis vienintelis Baltijos šalyse gali pasigirti baltųjų tigrų palikuonimis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi