Lietuvoje

2019.04.10 08:43

Apklausa: už pilietybės išsaugojimą emigrantams balsuotų mažiau nei pusė apklaustųjų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.10 08:43

Mažai tikėtina, kad gegužę vyksiančiu referendumu būtų pakeista pilietybės išsaugojimą emigrantams ribojanti Konstitucijos nuostata, rodo gyventojų apklausa. Už pilietybės išsaugojimą emigrantams balsuotų mažiau nei pusė apklaustųjų.

Ir nors apklausa rodo, kad referendume dalyvautų apie 74 proc. apklaustųjų, esant tokiam aktyvumui, už pilietybės išsaugojimą turėtų balsuoti daugiau kaip du trečdaliai, kad tai sudarytų pusę visų rinkėjų balsų, reikalingų pakeisti Konstitucijos straipsnį.

Vilniaus politikos analizės instituto užsakymu atliktos apklausos duomenimis, suteikti galimybę Lietuvos pilietybę turėti visiems lietuvių kilmės asmenims, nesvarbu, ar jie yra įgiję kitos šalies pilietybę, linkę beveik 47 proc. apklaustųjų.

Daugiau nei ketvirtadalis – beveik 28 proc. – respondentų yra prieš Konstitucijos keitimą. Jų nuomone, Lietuvos pilietybė gali būti suteikiama tik asmenims, atsisakiusiems kitos šalies pilietybės.

Neapsisprendusiųjų pilietybės klausimu yra apie 16 proc., o neketinančių dalyvauti referendume –  apie 9 proc. apklaustųjų.

Referendume piliečių bus klausiama, ar jie sutinka leisti išsaugoti pilietybę asmenims, išvykusiems į šalis, atitinkančias „euroatlantinės integracijos kriterijus“. Konkrečios šalys būtų nustatytos įstatymu.

Šiuo metu dviguba pilietybė, išskyrus tam tikras išimtis, nėra leidžiama emigrantams, Lietuvą palikusiems po nepriklausomybės atkūrimo ir įgijusiems kitos šalies pilietybę.

Populiariausi