„Jei būčiau daiktu – norėčiau būti Bažnyčia, kur žmogus atranda ramybę, jei galėčiau būti gyvūnu – norėčiau būti šunimi, kuris suteiktų labai daug meilės ir džiaugsmo savo šeimininkams. Jei gimčiau žmogumi, norėčiau būti išradėja“, – portalo LRT.lt paklausta, kuo norėtų atgimti, svarsto operos solistė Jomantė Šležaitė-Paukštė, vasario 7 d. paminėjusi 33-ąjį gimtadienį. Pokalbyje – daugiau nematytų ir neatrastų Jomantės pusių.
Į Prousto klausimyną sudėti klausimai, kuriuos rašytojas Marcelis Proustas paauglystėje buvo nusiuntęs savo draugei Antoinette Faure, būsimo Prancūzijos prezidento dukrai. Į panašų klausimyną vėliau buvo atsakęs ir pats M. Proustas. Prabėgus šimtmečiui daug kas šį klausimyną laiko asmenybės testų pirmtaku, nes jo klausimai padeda geriau pažinti žmogų. Portalas LRT.lt kviečia į Prousto klausimus atsakyti ir eterio veidus, rašytojus, atlikėjus, aktorius, kūrėjus.
Šįkart į M. Prousto klausimus atsakė vasario 7d. 33-ąjį gimtadienį paminėjusi operos solistė Jomantė Šležaitė-Paukštė.

– Kas jums yra laimė? Kai laiminga mano šeima.
– Kas yra jūsų didžiausia baimė? Labiausiai gyvenime bijau karo. Man tai atrodo pats baisiausias dalykas, „išrastas“ žmogaus.
– Kurio savo būdo bruožo labiausiai nemėgstate? Per didelio reiklumo sau ir aplinkai.
– Kokia kitų savybė labiausiai erzina? Išsisukinėjimas ir veidmainiškumas.
– Kokia asmenybe žavitės labiausiai? Valdu Adamkumi, žmogumi, kuris sugebėjo per gevinimą eiti su išskirtine diplomatija, elegancija ir žiniomis.
– Kam išleidžiate daugiausia? Maistui.

– Kokia šiuo metu yra jūsų dvasios būsena? Šiuo metu, tikriausiai, labiau nei bet kada, gyvenu su tiesa ir taika prieš pačią save.
– Ką pavadintumėte labiausiai pervertinama dorybe? Perdėtą mandagumą. Manau, tai tik gerai užslėptas melagingumas.
– Kokiais atvejais sakote neteisybę? Kai žinau, jog tiesos pasakymas neatneštų jokios naudos, o gal net priešingai – žalos.
– Kuris pačios išvaizdos bruožas labiausiai erzina? Nosis. Mano nosies idealas šiek tiek kitoks. (Juokiasi.)
– Žmogus, kuris jums kelia panieką? Toks, kuris šypsosi ir kalba mielus dalykus, o nusisukus daro visiškai atvirkščiai.

– Kokią vyrų savybę labiausiai vertinate? Racionalumą.
– Kokią moterų savybę labiausiai vertinate? Gebėjimą suderinti nesuderinamą.
– Kokį žodį ar frazę vartojate per dažnai? Jų būna visa naujų ir atsiranda išgyvendinus kitą.
– Kas yra didžiausia jūsų gyvenimo meilė? Pats gyvenimas.
– Kada ir kur buvote laimingiausia? Laimingiausia buvau Austrijoje. Tikrai norėčiau vėl sugrįžti į gyvenimą ten.

– Kokį talentą labiausiai norėtumėte turėti? Gebėti greitai ir lengvai mokytis skirtingas kalbas.
– Jei galėtumėte savyje pakeisti vieną dalyką, kas tai būtų? Nieko nekeisčiau, nes tada nebebūčiau aš – su savo ydomis ir geromis sąvybėmis.
– Ką laikote didžiausiu savo pasiekimu? Manau, kad jo dar nebuvo.
– Jei po mirties galėtumėte grįžti kitu žmogumi, gyvūnu ar daiktu, kokiu pavidalu sugrįžtumėte? Jei būčiau daiktu – norėčiau būti Bažnyčia, kur žmogus atranda ramybę, jei galėčiau būti gyvūnu – norėčiau būti šunimi, kuris suteiktų labai daug meilės ir džiaugsmo savo šeimininkams. Jei gimčiau žmogumi, norėčiau būti išradėja.
– Kur labiausiai norėtumėte gyventi? Vokietijoje arba Austrijoje. Ten jaučiuosi labiausiai namie.

– Kas yra jūsų brangiausias turtas? Mano šeima ir jų gerovė.
– Kokia yra jūsų svajonių profesija ar užsiėmimas? Norėčiau būti dirigente. Man tai atrodo neįtikėtinai sudėtinga, bet labiausiai įkvepianti muzikinė profesija.
– Kokia ryškiausia jūsų būdo savybė? Juokas.
– Už ką labiausiai vertinate savo draugus? Už teisybę, rūpestį ir meilę.
– Kas yra jūsų mėgstamiausi rašytojai? H. Murakami, Agata Kristi, E. M. Remarque ir L. Tolstojus, Jurga Ivanauskaitė.

– Kuris grožinės literatūros personažas yra jūsų mėgstamiausias? Ana Karenina.
– Kaip manote, su kuria istorine asmenybe turite daugiausia bendro? Istorine asmenybe galima tapti, o man iki įėjimo istoriją dar daug teks padirbėti.
– Kas yra jūsų herojai realiame gyvenime? Tie, kurie savo darbais kuria gėrį ir padeda žmonėms.
– Kokie vardai – jūsų mėgstamiausi? Niekada apie tai nepagalvojau.
– Ko labiausiai nemėgstate? Netvarkos ir netikslumo.
– Dėl ko labiausiai gailitės? Kad nesu baigusi muzikos mokyklos.
– Kaip norėtumėte numirti? Ramiai ir net to nesuprasdama. Nenorėčiau laukti mirties, o į ją ateiti natūraliai, nelaukdama ir nekentėdama.
– Koks yra jūsų moto? Rytoj nebebus taip, kaip šiandien.









