Technologijų magnatas milijardierius Billas Gatesas su žmona Melinda – trijų vaikų tėvai. Tiesa, jų atžaloms Jennifer, Phoebe ir Rory`iui iki 14 metų nebuvo leidžiama turėti mobiliųjų telefonų ir iki šiol draudžiama juos naudoti prie pietų stalo, rašoma CNBC.
Porai priklausantis Billo ir Melindos Gatesų fondas yra didžiausias privatus fondas pasaulyje, kurio turto vertė siekia beveik 47 mlrd. JAV dolerių, tad lengva įsivaizduoti, kad Gatesai savo vaikus lepina didžiuliais turtais. Juk jie auga vienoje turtingiausių šeimų pasaulyje.
Tačiau, vienas iš „Microsoft“ įkūrėjų ir jo filantropė žmona užsibrėžė savo vaikus auginti itin kukliai. Gal jie ir gyvena 127 mln. JAV dolerių vertės dvare Medinoje, Vašingtono valstijoje, ir turi daug kito nekilnojamojo turto, tačiau jų auklėjimo metodai mažai kuo skiriasi nuo vidutinės šeimos, pastebima ir scmp.com.

Billas ir Melinda kartu su savo atžalomis dalinasi namų ruošos darbus. Kas vakarą kartu plauti indus yra viena iš Gatesų šeimos tradicijų. Taip sugalvojo Melinda, siekdama pabrėžti, kad šis „neapmokamas“ darbas nėra vien moterų pareiga. Anot bussinessinder.com, ji mano, kad indų plovimas sustiprina jų, kaip poros ir kaip šeimos, santykius.
Nors Jennifer, Phoebe ir Rory`io tėtis yra vienas iš nedaugelio šimtamilijardierių pasaulyje, jiems patiems teks sunkiai dirbti, kad užsitarnautų šį titulą. Bilas pareiškė, kad jo atžalos gaus tik „nedidelę dalį“ jo turtų, o didžioji dalis atiteks labdaringiems tikslams. Tokiu būdu tėvai leis vaikams savarankiškai pasiekti tai, ko jie nori.

Technologijų magnatas, anot CNBC, labai griežtas savo vaikams ir kai kalba pasisuka apie technologijų naudojimą. Bilas ir Melinda draudžia savo atžaloms naudotis įrenginiais, kai šeima kartu pietauja. Jennifer ir jos jaunesniems broliui ir sesei nebuvo leidžiama naudotis mobiliaisiais telefonais, kol nesukako keturiolika. Billas taip pat riboja laiką, kurį vaikai praleidžia prie ekranų, kad šie laiku nueitų miegoti.
Interviu žurnalui „The Rolling Stone“ Billas Gatesas atskleidė, kad jo šeima aktyviai dalyvauja bažnyčios gyvenime. „Mes savo vaikus auklėjame tikėjimo dvasioje. Jie eina į katalikų bažnyčią, kurią lanko Melinda, ir kurioje aš dalyvauju“, – sakė jis ir taip pat paaiškino, kad savo filantropine veikla jis siekia mažinti nelygybę ir kad vaikai taip pat užsikrėtė tėvo pavyzdžiu.

Nors Billas Gatesas tapo revoliucionieriumi technologijų srityje, jis ir Melinda laikosi aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje sukurto auklėjimo modelio. „Meilės ir logikos“ metodas riboja emocines reakcijas, tokias kaip vaikų barimas. Šio požiūrio besilaikantys žmonės skatina savo vaikus savarankiškai spręsti iškilusias problemas. Tačiau Billas yra pripažinęs, kad jiedu su žmona vis dar tobulina šį metodą.







