Kultūra

2018.11.08 12:49

Poetė G. Ambrazaitė: jaunas žmogus jautrumą pasauliui puikiai išreiškia per eiles

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.11.08 12:49

Nėra vieningos nuomonės, ar tikrai jauniems žmonėms eilėraščius kurti sekasi geriau, bet taip gali būti. Jaunas žmogus jautrus pasauliui ir gali impresijas fiksuoti būtent eilėse, LRT TELEVIZIJAI sako poetė Greta Ambrazaitė, kurios knyga „Trapūs daiktai“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.  

Rašymas prasidėjo nuo prozos, tačiau pirmojo kūrinio apimtis buvo vos 20 puslapių, be to, jis išsitrynė, apie kūrybos pradžią pasakoja poetė Greta Ambrazaitė. Anot jos, vėliau atėjo suvokimas, kad stipriau jaustis kuriant leidžia poezija.

„Manau, kad man geriau sekasi rašyti poeziją. Nėra vieningos nuomonės, ar jauniems žmonėms eilėraščius kurti sekasi geriau nei kitų žanrų literatūrą, bet man irgi taip atrodo. Jaunas žmogus jautrus pasauliui, jis nori fiksuoti impresijas ir tai galima padaryti per eilėraščius“, – teigia kūrėja.

G. Abrazaitė tvirtina, kad knygos pavadinimas „Trapūs daiktai“ reiškia ne vien apčiuopiamus daiktus: „Tai ne tik puodeliai ar knygos, bet viskas, kas mus supa. Šiuo atveju kalbu ir apie daiktus, ir apie būsenas, ir apie įvykius ar aplinką. Viskas yra trapu ir laikina, todėl ir gražu.“

Poetė pasakoja knygos viršelio iliustraciją kūrusi pati. „Galvojau, kad reikia formuoti vabzdžio atvaizdą. Vabzdys yra būtybė, savyje sujungianti ir trapumą, ir gyvybę“, – teigia G. Ambrazaitė.

Vienas tolesnių autorės planų – knyga, dedikuota močiutės istorijai: „Kol kas to dar nepradėjau įgyvendinti, po pirmos knygos ne viskas taip lengvai prasideda. Kol kas turiu atsiskaityti su šiuo kūriniu – tiek sau, tiek kitiems. Toliau judėsiu savo tempu, o knyga močiutei vienaip ar kitaip pasirodys.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt